
Aanhoudingen om geweld tegen politie bij ontruiming Vondelpark
AMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam heeft twee mensen aangehouden die worden verdacht van het gooien met flessen naar agenten tijdens de ontruiming van het Vondelpark. Het park moest leeg van de gemeente omdat bezoekers op grote schaal de coronaregels overtraden. Sinds 14.45 uur mochten er al geen mensen meer naar binnen.
Mensen in het park trokken woensdag aan het begin van de avond volgens een gemeentewoordvoerster naar het monument in het park. Ze stonden daar in grote groepen te dicht op elkaar en werden agressief. De mensen in de groep lieten zich niet meer door agenten aanspreken. Na verschillende waarschuwingen door politie en handhaving is besloten om het park te ontruimen, aldus de woordvoerster.
Het Vondelpark werd de afgelopen weken vaker ontruimd vanwege drukte en het breken van de coronaregels. In februari ging dat ook een keer gepaard met geweld richting de politie. Ook toen werd er met flessen gegooid.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Zangeres S10 en haar moeder willen dat de 23-jarige man uit Hoorn, die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van hun tweelingbroer en zoon, op maandag 1 september verplicht verschijnt in de rechtbank in Haarlem. "De nabestaanden achten het onwenselijk en zelfs onverteerbaar dat deze zitting zonder aanwezigheid van de verdachte zou plaatsvinden", schrijft slachtofferadvocaat Sébas Diekstra in zijn verzoek aan de rechtbank Noord-Holland.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft een woonwet van het kabinet zodanig aangepast dat die discriminerend uitpakt voor statushouders. Dit moet "gerepareerd" worden, vindt demissionair minister Mona Keijzer (BBB), "waarbij duidelijk is dat dit ingevoegde wetsartikel in deze vorm niet overeind kan blijven". De minister wil in overleg met de Eerste Kamer hoe dit nog aangepast kan worden.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam is de afgelopen jaren duurzamer geworden, maar de doelstellingen die de hoofdstad zichzelf heeft gesteld voor 2030 zijn nog buiten bereik. Op veel terreinen zijn landelijke maatregelen nodig, zegt het gemeentebestuur. Dan gaat het bijvoorbeeld om verzwaring van het elektriciteitsnet, verdere vergroening van de industrie en de aanleg van warmtenetten om meer gebouwen zonder aardgas te kunnen verwarmen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere culturele instellingen in Amsterdam sluiten zich aan bij de actie tegen vrouwengeweld, die wordt georganiseerd door nachtburgemeester Freek Wallagh en het Overleg Amsterdamse Clubs (OAC). In de nacht van dinsdag op woensdag vraagt het Amsterdamse uitgaansleven aandacht voor geweld tegen vrouwen en meisjes, na de dood van de 17-jarige Lisa vorige week.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het zoet maken van het Grevelingenmeer is technisch haalbaar. Dat komt naar voren uit een onderzoek dat de provincie Zeeland heeft laten uitvoeren. De basismaatregelen voor het verzoeten van het meer kosten ongeveer 250 miljoen euro. "Dat is inclusief de aanleg van vogeleilanden", zegt de Zeeuwse gedeputeerde Arno Vael.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland wil van de inwoners weten onder welke voorwaarden twee nieuwe kerncentrales welkom zijn. Alle Zeeuwen kunnen vanaf vrijdag tot eind september een online-enquête invullen. Verder houdt de provincie straatgesprekken in onder meer Terneuzen, Zierikzee en Middelburg en gaan medewerkers op scholen in gesprek met jongeren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amerikaanse echtpaar dat eind maart rond de Dam in Amsterdam werd neergestoken, raakte daarbij levensbedreigend gewond. Ook het Nederlandse slachtoffer had het steekincident zonder medisch ingrijpen niet overleefd. Dat zei de officier van justitie tijdens een tweede zitting in de rechtbank, waarbij de verdachte Roman D. (30) uit Oekraïne opnieuw niet aanwezig was. Hij ligt in een penitentiair ziekenhuis door complicaties aan de beenbreuk die hij bij zijn aanhouding opliep, zei zijn raadsvrouw.
3 uur geleden