Aanhoudingen na smokkel van parkieten en broedeieren
SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft op Schiphol drie verdachten van smokkel van vogels en broedeieren aangehouden. Twee Israëliërs hadden tien levende parkieten bij zich, vier prachtrosella's en zes roodrugparkieten, en 74 eieren van verschillende vogels, vermoedelijk kraanvogels, fazanten en loopvogels.
Na de aanhouding op maandag zijn er al twee eieren uitgekomen, een tinamoe (een loopvogel) en waarschijnlijk een pauw.
De Israëliërs hadden de dieren en de eieren vermoedelijk kort daarvoor overgenomen van een Duitser, aldus de NVWA. "Bij geen van de vogels of eieren waren de verplichte officiële documenten, zoals gezondheidsverklaringen, aanwezig", meldt de organisatie.
De Koninklijke Marechaussee werd gealarmeerd door "verdachte geluiden uit een koffer". Daarin bleek een kooitje te zitten met de parkieten. De eieren zaten in de handbagage.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Politie en het Openbaar Ministerie (OM) hebben het onderzoek afgerond naar de vermissing van Tanja Groen in 1993. De grote vragen zijn niet opgelost: wat is er met Tanja gebeurd en waar is ze? Dat melden politie en OM maandag. De toen 18-jarige Tanja raakte in Limburg vermist in de nacht van 31 augustus op 1 september 1993. Ze verdween na een feestje in Maastricht.
40 minuten geledenALMERE (ANP) - Het NorthC datacenter in Almere krijgt uiterlijk woensdag om 12.00 uur een tijdelijke stroomvoorziening. Dat laat het bedrijf maandag weten. Donderdag woedde daar een grote brand, waarbij het stroomnet beschadigd raakte.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie ziet een toename van het aantal jeugdige verdachten. Jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar komen sinds 2024 vaker met de politie en het OM in aanraking. Daarbij valt vooral de zwaarte van de gepleegde misdrijven op, meldt het OM in het maandag gepubliceerde jaarbericht over 2025.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie registreerde vorig jaar minder moord- en doodslagzaken met een vrouwelijk slachtoffer. In 2025 ging het om vijftien zaken, in 2024 betrof het 24 zaken. Dat staat in het jaarbericht 2025 van het OM. Het is voor de tweede keer dat het OM het aantal zaken van geweldsmisdrijven met vrouwelijke slachtoffers registreert in het jaarverslag.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië gaat zes voormalige opvarenden van cruiseschip m/v Hondius onderbrengen op een quarantainelocatie ten noorden van Perth. Daar moeten ze zeker drie weken blijven, meldt de regering.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
4 uur geleden