Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhoudingen na dodelijke brand in Turks skioord

Aanhoudingen na dodelijke brand in Turks skioord

BOLU (ANP) - De Turkse justitie heeft vier mensen aangehouden die verdacht worden van mogelijke verantwoordelijkheid voor een dodelijke hotelbrand in een populair skioord in de Koroglu-bergen ten noordwesten van Ankara.

Bij de brand in het Grand Kartal Hotel zijn 66 mensen om het leven gekomen en ruim vijftig gewond geraakt. Zeventien gewonden zijn inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen.

Minister van Justitie Yilmaz Tunc maakte bekend dat vier mensen, onder wie de eigenaar van het hotel, zijn aangehouden. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan had gezegd dat alles in het werk wordt gesteld om de verantwoordelijken te vervolgen.

Brandweer later ter plaatse

Turkse media berichten dat de brand waarschijnlijk op de vierde verdieping is uitgebroken en zich snel naar boven uitbreidde. Het voor een groot deel uit hout opgetrokken pand stamt uit 1997. Volgens minister van Toerisme Mehmet Nuri Ersoy is het hotel vorig jaar nog geïnspecteerd en zijn er toen geen meldingen van misstanden ten aanzien van de brandveiligheid gedaan.

De brandweer is met honderden mensen uitgerukt. Door ijs en sneeuw bereikten brandweerwagens volgens lokale media het hotel pas na een tocht van een uur.

Meer uit Buitenland

Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

1 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

3 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

4 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

7 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

12 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

15 uur geleden