Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhoudingen na dodelijke brand in Turks skioord

Aanhoudingen na dodelijke brand in Turks skioord

BOLU (ANP) - De Turkse justitie heeft vier mensen aangehouden die verdacht worden van mogelijke verantwoordelijkheid voor een dodelijke hotelbrand in een populair skioord in de Koroglu-bergen ten noordwesten van Ankara.

Bij de brand in het Grand Kartal Hotel zijn 66 mensen om het leven gekomen en ruim vijftig gewond geraakt. Zeventien gewonden zijn inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen.

Minister van Justitie Yilmaz Tunc maakte bekend dat vier mensen, onder wie de eigenaar van het hotel, zijn aangehouden. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan had gezegd dat alles in het werk wordt gesteld om de verantwoordelijken te vervolgen.

Brandweer later ter plaatse

Turkse media berichten dat de brand waarschijnlijk op de vierde verdieping is uitgebroken en zich snel naar boven uitbreidde. Het voor een groot deel uit hout opgetrokken pand stamt uit 1997. Volgens minister van Toerisme Mehmet Nuri Ersoy is het hotel vorig jaar nog geïnspecteerd en zijn er toen geen meldingen van misstanden ten aanzien van de brandveiligheid gedaan.

De brandweer is met honderden mensen uitgerukt. Door ijs en sneeuw bereikten brandweerwagens volgens lokale media het hotel pas na een tocht van een uur.

Meer uit Buitenland

Burgemeester aangehouden in detentiecentrum New Jersey

NEWARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De burgemeester van de Amerikaanse stad Newark in de staat New Jersey is vrijdag aangehouden tijdens een protest bij een detentiecentrum voor migranten. Democraat Ras Baraka maakte zich volgens de autoriteiten schuldig aan huisvredebreuk toen hij weigerde de faciliteit te verlaten.

3 uur geleden
Pakistan voert luchtaanvallen uit op India

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan voert een militaire aanval uit op India. Volgens het Pakistaanse leger gaat het om een vergeldingsactie, nadat India eerder in de nacht luchtaanvallen had uitgevoerd op militaire bases in Pakistan.

3 uur geleden
Duitsland zwijgt voortaan over wapenleveranties aan Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland zwijgt voortaan over zijn wapenleveranties aan Oekraïne om aanvaller Rusland niet in de kaart te spelen. Na drie jaar van verregaande transparantie zal de nieuwe Duitse regering de zendingen opnieuw grotendeels geheim houden.

9 uur geleden
Duitse Holocaustoverlevende Margot Friedländer (103) dood

BERLIJN (ANP/DPA) - Margot Friedländer, een bekende Joodse overlevende van de Holocaust, is op 103-jarige leeftijd overleden, heeft haar stichting bekendgemaakt.

9 uur geleden
India: nieuwe Pakistaanse droneaanvallen op Kasjmir

JAMMU (ANP/AFP) - Voor de tweede avond op rij zijn droneaanvallen uitgevoerd op Indiaas Kasjmir, waaronder op de stad Jammu. Dat vertelde een Indiase defensiebron tegen persbureau AFP. Pakistan ontkende eerder al dergelijke aanvallen uit te voeren.

10 uur geleden
Iran en VS praten zondag verder over atoomprogramma Teheran

MUSCAT (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten houden zondag in Oman opnieuw gesprekken over het atoomprogramma van Iran, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Trumps speciale gezant Steve Witkoff zal namens de VS bij de gesprekken zijn, melden bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP.

11 uur geleden
Mexico klaagt Google aan voor wijzigen naam Golf na bevel Trump

MEXICO STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft het Amerikaanse bedrijf Google aangeklaagd omdat het de naam van de Golf van Mexico heeft veranderd in Golf van Amerika voor gebruikers van Google Maps in de Verenigde Staten. Google nam de stap nadat de Amerikaanse president Donald Trump de naamswijziging had bevolen.

12 uur geleden