Aanhoudingen na dodelijke brand in Turks skioord
BOLU (ANP) - De Turkse justitie heeft vier mensen aangehouden die verdacht worden van mogelijke verantwoordelijkheid voor een dodelijke hotelbrand in een populair skioord in de Koroglu-bergen ten noordwesten van Ankara.
Bij de brand in het Grand Kartal Hotel zijn 66 mensen om het leven gekomen en ruim vijftig gewond geraakt. Zeventien gewonden zijn inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen.
Minister van Justitie Yilmaz Tunc maakte bekend dat vier mensen, onder wie de eigenaar van het hotel, zijn aangehouden. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan had gezegd dat alles in het werk wordt gesteld om de verantwoordelijken te vervolgen.
Brandweer later ter plaatse
Turkse media berichten dat de brand waarschijnlijk op de vierde verdieping is uitgebroken en zich snel naar boven uitbreidde. Het voor een groot deel uit hout opgetrokken pand stamt uit 1997. Volgens minister van Toerisme Mehmet Nuri Ersoy is het hotel vorig jaar nog geïnspecteerd en zijn er toen geen meldingen van misstanden ten aanzien van de brandveiligheid gedaan.
De brandweer is met honderden mensen uitgerukt. Door ijs en sneeuw bereikten brandweerwagens volgens lokale media het hotel pas na een tocht van een uur.
Meer uit Buitenland
MERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.
12 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Internationale hulpverleners van het Rode Kruis en de Rode Halve Maan zien zich gedwongen om via land naar Iran te reizen voor leveringen van humanitaire hulp. Normaal gesproken doen ze dat via de zee of de lucht, maar dat is door de oorlog met Israël en de Verenigde Staten nu geen optie.
48 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraakse ministerie van Olie heeft met zowel Iran als de VS "een begripvolle verstandhouding" en overeenkomsten die het vervoer van Iraakse olie door de Straat van Hormuz minder moeilijk maken. Een woordvoerder zei verder niets over de afspraken. Hij zei wel dat de betrokken partijen garanderen dat de Iraakse export doorgaat.
1 uur geledenLONDEN/PARIJS (ANP) - De leiders van de landen die een einde willen maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz overleggen vrijdag. Aan de eerste top van de 'Hormuz-coalitie' zal naar verwachting ook premier Rob Jetten meedoen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is nog veel te vroeg om de strafmaatregelen die de EU tegen Hongarije heeft opgelegd in te trekken, vinden de rapporteurs van het Europees Parlement die de situatie in Hongarije nauwlettend volgen. Een nieuwe Hongaarse regering moet eerst concrete maatregelen nemen om de democratie, grondrechten, vrijheid van meningsuiting en rechtszekerheid te herstellen, vinden zowel de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) als de Duitse Europarlementariër Daniel Freund (Groenen).
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens scherp veroordeeld. "Dit is gevaarlijk en onverantwoordelijk gedrag", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
5 uur geleden