Aanhoudingen na dodelijke brand in Turks skioord
BOLU (ANP) - De Turkse justitie heeft vier mensen aangehouden die verdacht worden van mogelijke verantwoordelijkheid voor een dodelijke hotelbrand in een populair skioord in de Koroglu-bergen ten noordwesten van Ankara.
Bij de brand in het Grand Kartal Hotel zijn 66 mensen om het leven gekomen en ruim vijftig gewond geraakt. Zeventien gewonden zijn inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen.
Minister van Justitie Yilmaz Tunc maakte bekend dat vier mensen, onder wie de eigenaar van het hotel, zijn aangehouden. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan had gezegd dat alles in het werk wordt gesteld om de verantwoordelijken te vervolgen.
Brandweer later ter plaatse
Turkse media berichten dat de brand waarschijnlijk op de vierde verdieping is uitgebroken en zich snel naar boven uitbreidde. Het voor een groot deel uit hout opgetrokken pand stamt uit 1997. Volgens minister van Toerisme Mehmet Nuri Ersoy is het hotel vorig jaar nog geïnspecteerd en zijn er toen geen meldingen van misstanden ten aanzien van de brandveiligheid gedaan.
De brandweer is met honderden mensen uitgerukt. Door ijs en sneeuw bereikten brandweerwagens volgens lokale media het hotel pas na een tocht van een uur.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Niet alleen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd, maar ook de zoon van de president, Nicolás Ernesto Maduro Guerra. Dat blijkt uit de aanklacht die de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi openbaar heeft gemaakt. Hij wordt verdacht van drugssmokkel en wapenbezit.
32 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado wil dat Edmundo González Urrutia het presidentschap van Venezuela overneemt. Dat schrijft ze in een brief. De oppositie had hem eerder al naar voren geschoven als presidentskandidaat bij de verkiezingen van 2024.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, is "diep verontrust" door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela, zegt zijn woordvoerder. Volgens hem kan deze actie een "gevaarlijk precedent" scheppen.
47 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR/DPA) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie heeft een strafrechtelijk onderzoek geopend naar de managers van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Ze worden verdacht van "dood door nalatigheid, lichamelijk letsel door nalatigheid en het veroorzaken van een brand door nalatigheid".
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland weerspreekt het bericht van Reuters dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez in Rusland is. Vier ingewijden hadden dat aan het persbureau gemeld.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vastgehouden op een militair schip dat op weg is naar New York. Eerder werden hij en zijn vrouw "met helikopters" overgebracht naar het schip. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een telefoongesprek met nieuwszender Fox.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Er worden plannen gemaakt om de Venezolaanse president Nicolás Maduro naar New York te brengen, meldden ingewijden aan nieuwszender CNN. Daar is Maduro aangeklaagd en zou hij terechtstaan.
1 uur geleden