Aanhoudingen na boerenblokkades op de weg in Brabant en Limburg
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft maandag in Brabant en Limburg enkele aanhoudingen verricht bij de boerenblokkades op de weg. In Limburg is een 70-jarige man uit Deurne aangehouden bij een blokkade op de A67 richting Venlo. Enkele tractoren hadden daar de afrit bij de Middenpeelweg N277 geblokkeerd. De man werd door de politie meermaals gevraagd om te vertrekken, maar hij weigerde dit. Verder deelde de politie bekeuringen uit aan twintig personen bij deze actie.
In Brabant greep de politie maandagmiddag in bij een blokkade op de A67 bij Hapert. Een tractorbestuurder werd aangehouden omdat hij geen identiteitsbewijs kon laten zien. Ook bekeurde de politie enkele tientallen bestuurders voor het blokkeren van de weg en in enkele gevallen voor het bellen tijdens het rijden.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In de opvang voor asielzoekers in het Groningse Ter Apel zijn woensdag bijna tachtig plekken vrijgekomen. Het is nog niet bekend of dit betekent dat opvangorgaan Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdag meer mensen kan toelaten op het terrein.
6 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis verwacht ook donderdag en mogelijk de dagen erna hulp te moeten bieden bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. "Er is nog geen oplossing voor vanavond. We blijven hier zo lang als nodig", zegt een woordvoerder.
43 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiƫle fraude.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil niets officieels kwijt over pogingen om de gezochte crimineel Jos Leijdekkers aan te houden. Volgens bronnen van De Telegraaf hebben speciale eenheden van de politie samen met mariniers tot twee keer toe op het punt gestaan om de 34-jarige Bolle Jos op te pakken voor de West-Afrikaanse kust.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
8 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
8 uur geleden