
Aanhoudingen in Nederland en Denemarken om voorbereiden aanslag
KOPENHAGEN (ANP) - De Deense autoriteiten melden dat bij een antiterreuroperatie een aanhouding is verricht in Nederland. Ook zijn drie verdachten opgepakt in Denemarken. Ze worden verdacht van het voorbereiden van een aanslag.
Deense media berichten dat de aanhoudingen zijn verricht op meerdere plaatsen in het land. Er zou een link zijn met een verboden bende, Loyal To Familia. Het is onduidelijk welke rol die groep speelde, maar volgens een expert van de Deense publieke omroep gaat het mogelijk om wapenleveranties. De politie heeft dat niet bevestigd.
Het onderzoek zit nog in een vroeg stadium. De autoriteiten zeggen snel te hebben ingegrepen omdat ze geen risico's willen nemen. De politie blijft de komende dagen extra zichtbaar, specifiek bij Joodse instellingen.
Meerdere aanhoudingen
De Deense autoriteiten hadden eerder op de dag al melding gemaakt van meerdere aanhoudingen, zonder daarbij in detail te treden. Premier Mette Frederiksen noemde de situatie toen "zeer ernstig".
De politie en het Openbaar Ministerie in Nederland kunnen nog niets over de aanhouding melden.
Koranverbrandingen
Het dreigingsniveau in Denemarken staat al jaren op niveau vier van vijf. De autoriteiten denken dat het risico verder is toegenomen doordat dit jaar moedwillig korans zijn beschadigd door activisten.
Nederland heeft het dreigingsniveau onlangs ook verhoogd, van 3 (aanzienlijk) naar 4 (substantieel). Dat is het op een na hoogste niveau. De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) sprak over een "reële kans" op een aanslag.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP/RTR/DPA) - De autoriteiten in de Gazastrook melden dat zeker 45 Palestijnen zijn gedood door Israëlische troepen, terwijl ze stonden te wachten op hulpgoederen. Tientallen andere mensen raakten gewond, stelt het ministerie van Volksgezondheid in het gebied. Het incident vond plaats in het zuidelijke Khan Younis. Israël heeft nog niet gereageerd.
19 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland een "massale" aanval heeft uitgevoerd. President Volodymyr Zelensky stelt dat daarbij 440 drones en 32 raketten zijn ingezet. "Kyiv heeft een van de vreselijkste aanvallen te verduren gekregen", schrijft hij op X.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De vier coalitiepartijen van de Belgische federale regering zijn het eens geworden over de afschaffing van de Senaat. Zij hebben samen echter te weinig zetels voor afschaffing ervan, waarvoor een tweederdemeerderheid nodig is. De vier partijen hebben de steun nodig van de oppositie.
44 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Israël meldt dat het opnieuw een Iraanse topmilitair heeft gedood. "Ali Shadmani, de hoogste militaire functionaris en de belangrijkste militaire adviseur van Khamenei, werd gedood bij een IAF-aanval in het centrum van Teheran op basis van precieze inlichtingen", schrijft de krijgsmacht op X, verwijzend naar ayatollah Ali Khamenei en de Israëlische luchtmacht (IAF).
1 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Iran heeft opnieuw raketten afgevuurd op Israël. Iraanse staatsmedia berichten over een "rakettenregen".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwijt de Franse president Emmanuel Macron onjuiste informatie te verspreiden over de redenen voor zijn vroegtijdige vertrek van de G7-top. Trump schreef op sociale media dat Macron ten onrechte claimde dat hij terugkeerde naar Washington om te werken aan een bestand tussen Israël en Iran. "Fout! Hij heeft geen idee waarom ik nu onderweg ben naar Washington, maar het heeft zeker niets te maken met een staakt-het-vuren. Het is veel groter dan dat."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Iran heeft bij nachtelijke aanvallen minder dan tien ballistische raketten op Israël afgevuurd. Dat bericht de nieuwssite Times of Israel, op basis van cijfers van de Israëlische strijdkrachten.
2 uur geleden