Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhoudingen bij Schiphol-actie Extinction Rebellion

Aanhoudingen bij Schiphol-actie Extinction Rebellion

SCHIPHOL (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft drie personen aangehouden bij een actie van Extinction Rebellion op Schiphol. Volgens een woordvoerster van de marechaussee weigerden de betogers de vertrekhal te verlaten. Extinction Rebellion wilde met de actie afdwingen dat luchtvaartmaatschappij KLM verantwoordelijkheid neemt voor veroorzaakte gezondheids- en klimaatschade.

De zegsvrouw van de marechaussee geeft aan dat de overige ongeveer twintig demonstranten hun actie voortzetten op het Jan Dellaertplein, het plein voor Schiphol Plaza.

Aanleiding voor de actie wat het kort geding dat KLM eerder aanspande tegen de Staat. Daarin stond de voorgenomen krimp van de luchthaven centraal, van 500.000 naar 460.000 vluchten. De rechter oordeelde dat die krimp niet mocht doorgaan.

Extinction Rebellion blijft er echter bij dat "de gezondheid van de vele omwonende Nederlanders wordt bedreigd". Daarbij neemt KLM niet de verantwoordelijkheid om zelf het aantal vluchten omlaag te brengen, betoogt Pedro Nooijen van de activistische beweging. "Volgens de klimaatwetenschap is het nodig om heel snel minder te gaan vliegen. Dit is de enige oplossing die echt zoden aan de dijk zet om de gezondheid van omwonenden en het klimaat te beschermen."

Meer uit Binnenland

Passagier cruiseschip aangekomen in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.

2 uur geleden
Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

7 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

8 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

8 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

8 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

8 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

8 uur geleden