Aanhoudingen bij Schiphol-actie Extinction Rebellion
SCHIPHOL (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft drie personen aangehouden bij een actie van Extinction Rebellion op Schiphol. Volgens een woordvoerster van de marechaussee weigerden de betogers de vertrekhal te verlaten. Extinction Rebellion wilde met de actie afdwingen dat luchtvaartmaatschappij KLM verantwoordelijkheid neemt voor veroorzaakte gezondheids- en klimaatschade.
De zegsvrouw van de marechaussee geeft aan dat de overige ongeveer twintig demonstranten hun actie voortzetten op het Jan Dellaertplein, het plein voor Schiphol Plaza.
Aanleiding voor de actie wat het kort geding dat KLM eerder aanspande tegen de Staat. Daarin stond de voorgenomen krimp van de luchthaven centraal, van 500.000 naar 460.000 vluchten. De rechter oordeelde dat die krimp niet mocht doorgaan.
Extinction Rebellion blijft er echter bij dat "de gezondheid van de vele omwonende Nederlanders wordt bedreigd". Daarbij neemt KLM niet de verantwoordelijkheid om zelf het aantal vluchten omlaag te brengen, betoogt Pedro Nooijen van de activistische beweging. "Volgens de klimaatwetenschap is het nodig om heel snel minder te gaan vliegen. Dit is de enige oplossing die echt zoden aan de dijk zet om de gezondheid van omwonenden en het klimaat te beschermen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
9 uur geleden