Aanhouding van twee verdachten 'in top Utrechtse drugshandel'
UTRECHT (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden die mogelijk behoren tot "de top van de Utrechtse drugshandel". Bij doorzoekingen zijn onder meer harddrugs gevonden met een straatwaarde van meer dan 150.000 euro, een grote hoeveelheid aan contant geld en een vuurwapen.
De twee hoofdverdachten zouden bezig zijn geweest met grootschalige handel in cocaïne en heroïne in en om Utrecht en transport hiervan naar het buitenland. Er zijn nog twee mannen aangehouden. Zij zouden een kleinere rol hebben gespeeld. De vier mannen zijn 23 tot 28 jaar oud. De aanhoudingen vonden woensdag plaats.
De doorzoekingen waren in Utrecht-Noord en -Zuid, Nieuwegein en Soesterberg. Ook een auto en twee mogelijk dure horloges werden daarbij aangetroffen. Alle spullen zijn in beslag genomen.
Straatdealers
Bij de actie werkten politie, gemeenten en het Openbaar Ministerie samen. "Met deze aanhoudingen hebben we een flinke klap uitgedeeld aan de Utrechtse drugshandel", aldus Liesbeth Maas, politiechef in Utrecht. Tegelijk verwacht ze dat "er nieuwe spelers klaarstaan om dit 'gat' te dichten".
Bij de bestrijding van Utrechtse drugshandel werden afgelopen november en december al zestien straatdealers opgepakt. Aan 500 klanten, die in de telefoons van de dealers stonden, werden tekstberichten gestuurd met de oproep uit het drugscircuit te stappen en werd hulpverlening voor verslaving aangeboden.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
22 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
6 uur geledenLAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.
8 uur geleden