Aanhouding van twee verdachten 'in top Utrechtse drugshandel'
UTRECHT (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden die mogelijk behoren tot "de top van de Utrechtse drugshandel". Bij doorzoekingen zijn onder meer harddrugs gevonden met een straatwaarde van meer dan 150.000 euro, een grote hoeveelheid aan contant geld en een vuurwapen.
De twee hoofdverdachten zouden bezig zijn geweest met grootschalige handel in cocaïne en heroïne in en om Utrecht en transport hiervan naar het buitenland. Er zijn nog twee mannen aangehouden. Zij zouden een kleinere rol hebben gespeeld. De vier mannen zijn 23 tot 28 jaar oud. De aanhoudingen vonden woensdag plaats.
De doorzoekingen waren in Utrecht-Noord en -Zuid, Nieuwegein en Soesterberg. Ook een auto en twee mogelijk dure horloges werden daarbij aangetroffen. Alle spullen zijn in beslag genomen.
Straatdealers
Bij de actie werkten politie, gemeenten en het Openbaar Ministerie samen. "Met deze aanhoudingen hebben we een flinke klap uitgedeeld aan de Utrechtse drugshandel", aldus Liesbeth Maas, politiechef in Utrecht. Tegelijk verwacht ze dat "er nieuwe spelers klaarstaan om dit 'gat' te dichten".
Bij de bestrijding van Utrechtse drugshandel werden afgelopen november en december al zestien straatdealers opgepakt. Aan 500 klanten, die in de telefoons van de dealers stonden, werden tekstberichten gestuurd met de oproep uit het drugscircuit te stappen en werd hulpverlening voor verslaving aangeboden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
11 uur geleden