Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhouding van twee verdachten 'in top Utrechtse drugshandel'

Aanhouding van twee verdachten 'in top Utrechtse drugshandel'

UTRECHT (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden die mogelijk behoren tot "de top van de Utrechtse drugshandel". Bij doorzoekingen zijn onder meer harddrugs gevonden met een straatwaarde van meer dan 150.000 euro, een grote hoeveelheid aan contant geld en een vuurwapen.

De twee hoofdverdachten zouden bezig zijn geweest met grootschalige handel in cocaïne en heroïne in en om Utrecht en transport hiervan naar het buitenland. Er zijn nog twee mannen aangehouden. Zij zouden een kleinere rol hebben gespeeld. De vier mannen zijn 23 tot 28 jaar oud. De aanhoudingen vonden woensdag plaats.

De doorzoekingen waren in Utrecht-Noord en -Zuid, Nieuwegein en Soesterberg. Ook een auto en twee mogelijk dure horloges werden daarbij aangetroffen. Alle spullen zijn in beslag genomen.

Straatdealers

Bij de actie werkten politie, gemeenten en het Openbaar Ministerie samen. "Met deze aanhoudingen hebben we een flinke klap uitgedeeld aan de Utrechtse drugshandel", aldus Liesbeth Maas, politiechef in Utrecht. Tegelijk verwacht ze dat "er nieuwe spelers klaarstaan om dit 'gat' te dichten".

Bij de bestrijding van Utrechtse drugshandel werden afgelopen november en december al zestien straatdealers opgepakt. Aan 500 klanten, die in de telefoons van de dealers stonden, werden tekstberichten gestuurd met de oproep uit het drugscircuit te stappen en werd hulpverlening voor verslaving aangeboden.

Meer uit Binnenland

Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

5 uur geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

5 uur geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

5 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

8 uur geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

9 uur geleden
600.000 bestanden gemeente Epe gestolen, ook persoonlijke data

EPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.

9 uur geleden
Verdachte Mels van B. van Barendrechtse zedenzaak in hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.

9 uur geleden