Aanhouding Rotterdam na drie explosies met tekst op de muren
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam zijn in de nacht van maandag op dinsdag drie explosies geweest waarbij op de muren van de drie panden was geschreven 'Dood aan dieven'. Na een van die explosies leidden getuigen de politie naar een 39-jarige Rotterdammer. Hij is aangehouden. De politie onderzoekt of hij ook verantwoordelijk is voor de andere twee ontploffingen.
De explosies deden zich voor bij panden in de Oudaenstraat (Crooswijk), Okkersheul (Hoogvliet) en de Clemensstraat (Charlois). Vooral bij dat laatste adres ontstond veel schade. Twintig mensen moesten hun huis uit en het is nog niet duidelijk wanneer ze weer terug kunnen. De man is aangehouden in de buurt van de Oudaenstraat.
Meer uit Binnenland
BERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.
2 uur geledenHILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.
3 uur geleden