Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhouding na voortzetting Woonprotest bij kantoor vastgoedclub

Aanhouding na voortzetting Woonprotest bij kantoor vastgoedclub

DEN HAAG (ANP) - Bij de voortzetting van het Woonprotest in de hal van het WTC in Den Haag is iemand aangehouden voor het vernielen van de banden van een politieauto. Een groep van zo'n vijfentwintig man gaf eerder gehoor aan een oproep van de organisatie zaterdagmiddag om bij het kantoor van belangenbehartiger van vastgoedinvesteerders IVBN verder te demonstreren. De autobanden werden lek gestoken nadat de politie de groep gevorderd had het pand te verlaten. De demonstranten staan inmiddels buiten.

Eerder op de dag protesteerden zo'n tweehonderd mensen op de Koekamp in Den Haag tegen "de wooncrisis, de vastgoedindustrie, het wanbeleid van de overheid en de ambitieloze plannen van de meeste politieke partijen". De organisatie van het Woonprotest eist onder meer afschaffing van het kraakverbod en onteigening van alle private grootgrondbezitters en huisjesmelkers.

De demonstranten hadden protestborden bij zich met daarop leuzen als 'Je kan niet wonen op een wachtlijst' en 'No home, no future'. Ook verschillende politieke partijen, waaronder Volt, BIJ1 en de PvdD, waren vertegenwoordigd bij het Woonprotest. Lijsttrekker Edson Olf van BIJ1 liet op X weten achter de eisen van de organisatie te staan. "De woningmarkt moet radicaal worden aangepakt en we moeten huisvesting garanderen voor iedereen."

Aan het eind van het protest riep de organisatie op de demonstratie voort te zetten bij het kantoor van IVBN. De demonstranten stonden daar met spandoeken in de hal met daarop de teksten 'Miljarden winst, honderdduizend mensen dakloos' en 'Stop IVBN, onteigen de profiteurs van de wooncrisis', aldus een ANP-verslaggever ter plaatse.

Meer uit Binnenland

Defensie plaatst extra radars op Noordzee tegen dreiging Russen

DEN HAAG (ANP) - Defensie gaat extra radars op de Noordzee plaatsen om verdachte schepen en drones in de gaten te houden, meldt staatssecretaris Gijs Tuinman. Russische schepen proberen al langer de onderzeese infrastructuur zoals datakabels en pijpleidingen in de Noordzee in beeld te krijgen. Russen worden al verdacht van het saboteren van kabels in de Oostzee.

17 minuten geleden
Reclassering pauzeert gebruik algoritme na kritiek Inspectie J&V

DEN HAAG (ANP) - De reclassering pauzeert het gebruik van een algoritme bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden. Aanleiding is kritiek van de Inspectie Justitie en Veiligheid op dit systeem, dat OxRec heet.

24 minuten geleden
NVWA verwacht uitkomst onderzoek speelzand binnen enkele weken

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) verwacht de uitkomsten van het onderzoek naar asbest in speelzand binnen enkele weken. Dat laat een woordvoerder weten naar aanleiding van een rondgang van het AD langs asbestlabs. Deze laboratoria hebben in diverse monsters van verschillende soorten speelzand asbest gevonden, schrijft de krant.

41 minuten geleden
Inspectie berispt reclassering om algoritme over recidivekans

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid berispt de drie Nederlandse reclasseringsorganisaties. Die zouden gebruikmaken van een algoritme dat vaak een te lage inschatting maakt van de kans dat verdachten en veroordeelden opnieuw de fout ingaan. Bovendien bestaat het risico dat dit door een computer uitgevoerde stappenplan discrimineert. Reclasseringsmedewerkers gebruiken dit digitale hulpmiddel als zij in een strafproces advies geven aan rechters en het Openbaar Ministerie.

53 minuten geleden
Onderzoek: geslotenheid hield grote misstanden jeugddorp in stand

ROTTERDAM (ANP) - Een gesloten cultuur en gebrek aan toezicht van buitenaf maakten het mogelijk dat kindermishandeling en -misbruik lange tijd konden voortduren in het Jeugddorp De Glind in Gelderland. Tot die conclusie komen onderzoekers van de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ze constateren dat het ook nu nog aan openheid schort bij zorgorganisatie Pluryn.

1 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor 'verraderlijke kou' tijdens carnaval

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt carnavalsvierders voor een koud weekend. De hulporganisatie roept feestvierders daarom op goed op elkaar te letten. Tijdens carnaval zet het Rode Kruis meer dan 820 vrijwilligers in op bijna tachtig evenementen voor eerste hulp.

2 uur geleden
Defensie wil treinen kopen en ombouwen tot rijdende hospitaals

DEN HAAG (ANP) - Defensie wil tientallen treinstellen kopen om ze om te bouwen tot gewondentreinen, een soort rijdende hospitaals. De aanschaf is volgens de krijgsmacht nodig om in geval van een gewapend conflict waar Nederlandse militairen bij betrokken zijn, snel gewonden te kunnen repatriëren, schrijft staatssecretaris Gijs Tuinman aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden