Aanhouding na voortzetting Woonprotest bij kantoor vastgoedclub
DEN HAAG (ANP) - Bij de voortzetting van het Woonprotest in de hal van het WTC in Den Haag is iemand aangehouden voor het vernielen van de banden van een politieauto. Een groep van zo'n vijfentwintig man gaf eerder gehoor aan een oproep van de organisatie zaterdagmiddag om bij het kantoor van belangenbehartiger van vastgoedinvesteerders IVBN verder te demonstreren. De autobanden werden lek gestoken nadat de politie de groep gevorderd had het pand te verlaten. De demonstranten staan inmiddels buiten.
Eerder op de dag protesteerden zo'n tweehonderd mensen op de Koekamp in Den Haag tegen "de wooncrisis, de vastgoedindustrie, het wanbeleid van de overheid en de ambitieloze plannen van de meeste politieke partijen". De organisatie van het Woonprotest eist onder meer afschaffing van het kraakverbod en onteigening van alle private grootgrondbezitters en huisjesmelkers.
De demonstranten hadden protestborden bij zich met daarop leuzen als 'Je kan niet wonen op een wachtlijst' en 'No home, no future'. Ook verschillende politieke partijen, waaronder Volt, BIJ1 en de PvdD, waren vertegenwoordigd bij het Woonprotest. Lijsttrekker Edson Olf van BIJ1 liet op X weten achter de eisen van de organisatie te staan. "De woningmarkt moet radicaal worden aangepakt en we moeten huisvesting garanderen voor iedereen."
Aan het eind van het protest riep de organisatie op de demonstratie voort te zetten bij het kantoor van IVBN. De demonstranten stonden daar met spandoeken in de hal met daarop de teksten 'Miljarden winst, honderdduizend mensen dakloos' en 'Stop IVBN, onteigen de profiteurs van de wooncrisis', aldus een ANP-verslaggever ter plaatse.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
32 minuten geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
7 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
10 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
12 uur geleden