Aanhouding na voortzetting Woonprotest bij kantoor vastgoedclub
DEN HAAG (ANP) - Bij de voortzetting van het Woonprotest in de hal van het WTC in Den Haag is iemand aangehouden voor het vernielen van de banden van een politieauto. Een groep van zo'n vijfentwintig man gaf eerder gehoor aan een oproep van de organisatie zaterdagmiddag om bij het kantoor van belangenbehartiger van vastgoedinvesteerders IVBN verder te demonstreren. De autobanden werden lek gestoken nadat de politie de groep gevorderd had het pand te verlaten. De demonstranten staan inmiddels buiten.
Eerder op de dag protesteerden zo'n tweehonderd mensen op de Koekamp in Den Haag tegen "de wooncrisis, de vastgoedindustrie, het wanbeleid van de overheid en de ambitieloze plannen van de meeste politieke partijen". De organisatie van het Woonprotest eist onder meer afschaffing van het kraakverbod en onteigening van alle private grootgrondbezitters en huisjesmelkers.
De demonstranten hadden protestborden bij zich met daarop leuzen als 'Je kan niet wonen op een wachtlijst' en 'No home, no future'. Ook verschillende politieke partijen, waaronder Volt, BIJ1 en de PvdD, waren vertegenwoordigd bij het Woonprotest. Lijsttrekker Edson Olf van BIJ1 liet op X weten achter de eisen van de organisatie te staan. "De woningmarkt moet radicaal worden aangepakt en we moeten huisvesting garanderen voor iedereen."
Aan het eind van het protest riep de organisatie op de demonstratie voort te zetten bij het kantoor van IVBN. De demonstranten stonden daar met spandoeken in de hal met daarop de teksten 'Miljarden winst, honderdduizend mensen dakloos' en 'Stop IVBN, onteigen de profiteurs van de wooncrisis', aldus een ANP-verslaggever ter plaatse.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
33 minuten geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam behandelt vrijdag een zitting over de vergismoord op GGZ-directeur Rob Zweekhorst (44) achter gesloten deuren. De rechtbank wilde zonder pers en publiek in de zaal een getuige horen. "Gelet op zijn veiligheid zullen we de deuren sluiten", zei de voorzitter.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten voor het eerst sinds begin november minder dan 2000 asielzoekers. Omdat het aantal onder die afgesproken grens blijft, hoeft opvangorgaan COA geen nieuwe dwangsom van 50.000 euro te betalen. Het centrum zit wel nog behoorlijk vol.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het heeft voor de eerste keer dit winterseizoen matig gevroren. Vrijdagochtend daalde de temperatuur in het Groningse Eelde naar -5,4 graden. De eerste matige vorst is dit seizoen wat eerder dan normaal. Gemiddeld gebeurt dat volgens Weeronline rond 1 december.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.
13 uur geleden