Aanhouding na vondst dode in gevangenis Krimpen aan den IJssel
KRIMPEN AAN DEN IJSSEL (ANP) - In de gevangenis in Krimpen aan den IJssel is woensdagochtend een overleden gedetineerde gevonden. Mogelijk is de man door een misdrijf om het leven gekomen. Een medegedetineerde is aangehouden, meldt de politie. De politie doet onderzoek naar wat er is gebeurd, de doodsoorzaak en of sprake is van een misdrijf.
Medewerkers van de gevangenis aan de Van der Hoopstraat vonden het lichaam van de man. De omstandigheden zijn er volgens een politiewoordvoerster naar dat de dood van de man onderzocht moet worden. "Alles ligt nog open", zegt ze. De woordvoerster kon nog niets zeggen over de leeftijd van de gevangene.
De aangehouden medegedetineerde is een celgenoot van de overleden man. Een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen zegt: "Vanochtend hebben gevangenisbewaarders in een cel een dode gedetineerde aangetroffen. In de cel was ook een celgenoot aanwezig. De celgenoot weigerde uit de cel te gaan. Daarop is het interne bijstandsteam van de gevangenis ingeschakeld. Dat is een team dat is gespecialiseerd in het herstellen van de rust en de orde in de gevangenis. De man is uit de cel gehaald en in de isoleercel geplaatst. De politie heeft nu verder de leiding over het onderzoek."
Doodsoorzaak
De DJI-zegsman laat weten dat de doodsoorzaak nog onbekend is. Over een eventuele ruzie tussen beide celgenoten of andere omstandigheden kan de gevangeniswoordvoerder niets zeggen. De politie onderzoekt onder meer wat de rol was van de aangehouden gevangene. Hij zal worden verhoord, aldus de politie.
De gevangenisdirectie voert een eigen intern onderzoek uit en regelt nazorg voor de betrokken medewerkers. "De vondst van de man is niet alleen voor gedetineerden maar ook voor onze medewerkers een heftig incident. Iedereen die daar behoefte aan heeft, krijgt daarom nazorg aangeboden", zegt vestigingsdirecteur Frank de Graaf. "We werken volledig mee aan het politieonderzoek, zodat duidelijk wordt hoe de gedetineerde is komen te overlijden."
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
6 uur geleden