Aanhouding na vondst dode in gevangenis Krimpen aan den IJssel
KRIMPEN AAN DEN IJSSEL (ANP) - In de gevangenis in Krimpen aan den IJssel is woensdagochtend een overleden gedetineerde gevonden. Mogelijk is de man door een misdrijf om het leven gekomen. Een medegedetineerde is aangehouden, meldt de politie. De politie doet onderzoek naar wat er is gebeurd, de doodsoorzaak en of sprake is van een misdrijf.
Medewerkers van de gevangenis aan de Van der Hoopstraat vonden het lichaam van de man. De omstandigheden zijn er volgens een politiewoordvoerster naar dat de dood van de man onderzocht moet worden. "Alles ligt nog open", zegt ze. De woordvoerster kon nog niets zeggen over de leeftijd van de gevangene.
De aangehouden medegedetineerde is een celgenoot van de overleden man. Een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen zegt: "Vanochtend hebben gevangenisbewaarders in een cel een dode gedetineerde aangetroffen. In de cel was ook een celgenoot aanwezig. De celgenoot weigerde uit de cel te gaan. Daarop is het interne bijstandsteam van de gevangenis ingeschakeld. Dat is een team dat is gespecialiseerd in het herstellen van de rust en de orde in de gevangenis. De man is uit de cel gehaald en in de isoleercel geplaatst. De politie heeft nu verder de leiding over het onderzoek."
Doodsoorzaak
De DJI-zegsman laat weten dat de doodsoorzaak nog onbekend is. Over een eventuele ruzie tussen beide celgenoten of andere omstandigheden kan de gevangeniswoordvoerder niets zeggen. De politie onderzoekt onder meer wat de rol was van de aangehouden gevangene. Hij zal worden verhoord, aldus de politie.
De gevangenisdirectie voert een eigen intern onderzoek uit en regelt nazorg voor de betrokken medewerkers. "De vondst van de man is niet alleen voor gedetineerden maar ook voor onze medewerkers een heftig incident. Iedereen die daar behoefte aan heeft, krijgt daarom nazorg aangeboden", zegt vestigingsdirecteur Frank de Graaf. "We werken volledig mee aan het politieonderzoek, zodat duidelijk wordt hoe de gedetineerde is komen te overlijden."
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De aardbeving met een kracht van 3.4 die afgelopen nacht plaatsvond in het Groningse Zeerijp onderstreept het belang van het werk van de Nationaal Coördinator Groningen (NCG). Dat laat de NCG in een reactie weten. "Voor NCG en onze partners staat de veiligheid en versterking van woningen in Groningen elke dag centraal, juist op momenten als deze."
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Een "wake-upcall", zo noemt voorzitter Jan Wigboldus van het Groninger Gasberaad de zware aardbeving in het noordoosten van de provincie Groningen. "We waren een beetje in slaap gesust; het aantal bevingen en de kracht ervan nam de afgelopen jaren af. Maar we wisten dat dit kon gebeuren, wetenschappers hebben dit ook voorspeld. Toch is het weer schrikken."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zich door Kamervoorzitter Martin Bosma laten bijpraten over het debat donderdag in de Tweede Kamer over de verkiezingsuitslag. De koning had daarvoor donderdag telefonisch contact met Bosma, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
2 uur geledenZEERIJP (ANP) - Commissaris van de Koning (CdK) René Paas laat weten dat de aardbeving bij het Groningse Zeerijp "in een klap een eind aan de hoop dat het stoppen van de gaswinning zware aardbevingen zou voorkomen" heeft gemaakt. Hij noemt het een harde klap voor de inwoners van Groningen en omstreken.
3 uur geledenZEERIJP (ANP) - Bij het Groningse Zeerijp is vrijdagochtend om 06.39 uur een naschok geweest met een kracht van 2.0, meldt het KNMI. In de nacht van donderdag op vrijdag vond daar een aardbeving plaats met een kracht van 3.4, de zwaarste van dit jaar en de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Faunabeheerders van de provincie Gelderland hebben tot 1 januari de tijd om de wolf af te schieten die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Op die datum verloopt de vergunning die is verleend om de wolf in kwestie te doden, bevestigt een woordvoerder. Jagers hebben grote moeite het roofdier te vinden en dood te schieten. Lange tijd was zelfs onduidelijk waar de wolf was.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - De beving bij het Groningse Zeerijp is met een kracht van 3.4 de zwaarste beving van het jaar en is de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten, meldt het KNMI.
5 uur geleden