Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhouding na achtervolging op A27, explosief in auto gevonden

Aanhouding na achtervolging op A27, explosief in auto gevonden

UTRECHT (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend op de A27 bij Utrecht een man opgepakt na een achtervolging. Andere inzittenden van de auto zijn op de vlucht geslagen. Hoeveel dit er zijn is onbekend. Na onderzoek door explosievenexperts is in het voertuig een explosief aangetroffen.

De achtervolging begon in Brabant nadat er een melding was binnengekomen dat er een "verdachte auto" reed. "Met meerdere politieauto’s en ondersteuning vanuit de lucht door de politiehelikopter is de achtervolging ingezet", aldus de politie.

Op de A27 ter hoogte van Amelisweerd stopte de bestuurder de auto en gingen de inzittenden er te voet vandoor. Een van verdachten kon in de omgeving opgepakt worden. Hij wordt verhoord. Over de man zijn geen verdere details gedeeld. "De andere verdachten wisten te ontkomen. Tijdens de achtervolging zijn ook waarschuwingsschoten gelost", aldus een woordvoerder van de politie.

Weg urenlang dicht

In het voertuig is een explosief aangetroffen, dat door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is afgevoerd. De weg was in de richting van Utrecht naar Hilversum urenlang afgesloten vanwege het politieonderzoek. Rond 12.30 uur kon de weg weer worden vrijgegeven.

De woordvoerder kon niet ingaan op de vraag waarom de auto als verdacht was aangemerkt. Het voertuig, waarin volgens lokale media ook onder meer jerrycans en een sloophamer zijn gevonden, is meegenomen voor verder onderzoek. De politie hoopt dat er getuigen zijn die meer weten over waar de overige verdachten heen zijn gevlucht.

Meer uit Binnenland

NS schaalt dienstregeling dinsdag weer op

UTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.

53 minuten geleden
OM heeft geen vertrouwen meer in rechters mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.

57 minuten geleden
OM eist 6 jaar cel tegen zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
'Beduidend meer letsel' op spoedeisende hulp door gladheid

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.

2 uur geleden
Verzekeraars schatten schade jaarwisseling op 9 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De schade die particulieren hebben geleden door vuurwerk tijdens oud en nieuw bedraagt ten minste 9 miljoen euro. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars maandag in een eerste schatting. Het schadebedrag door vuurwerk rond de jaarwisseling is fors lager dan een jaar geleden, toen het ging om ongeveer 15,5 miljoen euro.

2 uur geleden
Veehouders bij kwetsbare natuur krijgen eerder geld om te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Veehouders binnen een kilometer van overbelaste natuurgebieden krijgen met voorrang subsidie als ze willen stoppen. Voor hen geldt 'first come, first serve', staat in de uitkoopregeling die demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) maandag heeft gepubliceerd voor reacties. Andere veehouders komen later in aanmerking als er nog geld is.

3 uur geleden
Schoof steunt protest Iran en roept regime op geweld te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet steunt de demonstranten in Iran. "Het regime in Iran slaat met keiharde hand elke vorm van protest neer. Met vele doden tot gevolg. De moedige mannen en vrouwen op de straten van Iraanse steden verdienen onze steun", twitterde premier Dick Schoof maandag.

4 uur geleden