Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhouding in zaak schiet- en steekpartij Ridderkerk

Aanhouding in zaak schiet- en steekpartij Ridderkerk

ROTTERDAM (ANP) - In de zaak van een schiet- en steekpartij in Ridderkerk (Zuid-Holland) in de nacht van zaterdag 12 augustus op zondag 13 augustus is woensdag iemand aangehouden, meldt de politie donderdag. Het gaat om een 18-jarige Rotterdammer die ervan wordt verdacht te hebben geschoten. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag, bevestigt de politie na berichtgeving door het AD.

Het incident vond plaats in een shoarmazaak op de Ringdijk in de Zuid-Hollandse plaats. De aanleiding was een ruzie tussen twee duo's. Twee mensen raakten gewond, een 18-jarige en een 45-jarige man, beiden uit Ridderkerk. Zij zijn vader en zoon.

Zij kregen in het etablissement een conflict met twee andere mannen, onder wie de 18-jarige uit Rotterdam. Vervolgens werd er over en weer gestoken en later ook geschoten. Daarbij werd de 18-jarige Ridderkerker geraakt in een voet. Het ene duo ging ervandoor, de vader en zoon bleven achter. Zij moesten behandeld worden in het ziekenhuis. Hoewel de Ridderkerkers slachtoffer werden, zijn ze ook verdachte in de zaak. Op verdenking van geweldpleging werden ze kort na het incident aangehouden door de politie.

De 18-jarige man uit Ridderkerk wordt verdacht van steken, hij zit nog vast. Zijn vader mocht naar huis, maar is nog wel verdachte in de zaak. Mogelijk is de zoon eerder die dag beroofd en is dat de aanleiding geweest voor de ruzie. De vader en zoon zijn mogelijk verhaal gaan halen. De politie doet verder onderzoek en sluit meer aanhoudingen niet uit.

Meer uit Binnenland

Reparatie bovenleiding bij Utrecht duurt langer dan verwacht

UTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.

54 minuten geleden
Toezichthouder: versterking huizen Groningen moet sneller

DEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.

2 uur geleden
Zondag code geel in hele land om sneeuw en gladheid

HOUTEN (ANP) - Vanaf zondagmiddag geldt stapsgewijs in het hele land code geel vanwege sneeuw en gladheid. Het KNMI verwacht dat het als eerste gaat sneeuwen in het zuidwesten, daarna volgt de rest van het land. Het weerinstituut waarschuwt voor een sneeuwdek waardoor gladheid kan ontstaan. In de loop van de avond gaat het vanaf het zuidwesten dooien, maar in het noordoosten kan het volgens het KNMI nog tot in de nacht naar maandag glad zijn.

3 uur geleden
Nog groot deel van dag hinder op het spoor rond Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Utrecht heeft nog een groot deel van zaterdag te maken met verstoringen door de bovenleiding die vrijdag kapotging. Onder meer tussen Utrecht en Den Bosch en tussen Utrecht en Arnhem rijden veel minder treinen. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de hinder tot zeker 15.30 uur duurt.

4 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

9 uur geleden
Baby in opvang Ter Apel door ongeval overleden

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.

16 uur geleden
Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

17 uur geleden