Aanhouding in zaak schiet- en steekpartij Ridderkerk
ROTTERDAM (ANP) - In de zaak van een schiet- en steekpartij in Ridderkerk (Zuid-Holland) in de nacht van zaterdag 12 augustus op zondag 13 augustus is woensdag iemand aangehouden, meldt de politie donderdag. Het gaat om een 18-jarige Rotterdammer die ervan wordt verdacht te hebben geschoten. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag, bevestigt de politie na berichtgeving door het AD.
Het incident vond plaats in een shoarmazaak op de Ringdijk in de Zuid-Hollandse plaats. De aanleiding was een ruzie tussen twee duo's. Twee mensen raakten gewond, een 18-jarige en een 45-jarige man, beiden uit Ridderkerk. Zij zijn vader en zoon.
Zij kregen in het etablissement een conflict met twee andere mannen, onder wie de 18-jarige uit Rotterdam. Vervolgens werd er over en weer gestoken en later ook geschoten. Daarbij werd de 18-jarige Ridderkerker geraakt in een voet. Het ene duo ging ervandoor, de vader en zoon bleven achter. Zij moesten behandeld worden in het ziekenhuis. Hoewel de Ridderkerkers slachtoffer werden, zijn ze ook verdachte in de zaak. Op verdenking van geweldpleging werden ze kort na het incident aangehouden door de politie.
De 18-jarige man uit Ridderkerk wordt verdacht van steken, hij zit nog vast. Zijn vader mocht naar huis, maar is nog wel verdachte in de zaak. Mogelijk is de zoon eerder die dag beroofd en is dat de aanleiding geweest voor de ruzie. De vader en zoon zijn mogelijk verhaal gaan halen. De politie doet verder onderzoek en sluit meer aanhoudingen niet uit.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
14 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
15 uur geleden