
Aanhouding in Nederland in Belgisch drugsonderzoek
TONGEREN (ANP) - Bij een groot aantal invallen in België, Spanje en Nederland heeft de politie dinsdagochtend veertien mensen aangehouden. Onder hen een Nederlander die werd aangehouden in de buurt van Den Haag. Ze zouden deel uitmaken van een criminele organisatie die zich bezighoudt met de productie van synthetische drugs en het internationaal transport daarvan. Dat maakte het Openbaar Ministerie in Tongeren (België) bekend.
De Belgische politie werkte in dit onderzoek samen met Spanje, Nederland, Duitsland, Italië en Europol. Bij de invallen vond de politie onder meer een drugslab in opbouw in Gingelom, niet ver van Luik. Verder vonden de speurders op meerdere plaatsen wapens, geld, afluisterapparatuur en drugs. De verdachten worden dinsdag en woensdag voorgeleid aan de onderzoeksrechter in Tongeren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Martijn Krabbé is dit jaar de winnaar van de Media Oeuvre Award. Dat is dinsdag bekendgemaakt in het programma RTL Boulevard. De 57-jarige presentator, die al meer dan dertig jaar tv maakt, is volgens de jury "een van de meest geliefde televisiepersoonlijkheden van Nederland".
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil zich nog niet vastleggen op een jaartal wanneer de NAVO-norm moet zijn verhoogd naar 5 procent. Er zal uiteindelijk wel een tijdpad worden vastgelegd, maar daarover moet nog worden gediscussieerd, zei GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans in een debat over de komende NAVO-top.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die met spoed een nieuw paspoort of rijbewijs hebben aangevraagd, moeten daar de komende week misschien langer op wachten dan gebruikelijk. Door de NAVO-top is het niet zeker dat de documenten op tijd kunnen worden geleverd, waarschuwen gemeenten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de SP is te praten over extra geld voor cyberveiligheid en verbetering van de inlichtingenpositie, zei partijleider Jimmy Dijk dinsdag in het debat in de Tweede Kamer over de komende NAVO-top. "Dan kunnen we zaken doen." Tijdens de top wordt gesproken over het ophogen van de NAVO-norm naar 5 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Diederik Boomsma werpt zichzelf niet op als tegenkandidaat voor het lijsttrekkerschap van zijn partij. Hij legt zich daarmee neer bij de keuze van het partijbestuur voor Eddy van Hijum, demissionair minister van Sociale Zaken. Boomsma schrijft op X: "Was graag NSC lijsttrekker geworden maar niet zonder steun van bestuur/kabinet e.a."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De resten van middeleeuwse muren in de Varkensstraat in Arnhem worden gesloopt. In de Varkensstraat ontstond op 6 maart van dit jaar een stadsbrand, die een deel van het winkelcentrum in Arnhem verwoestte. Vanwege de historische waarde van de muren uit de veertiende eeuw wilde onder meer de gemeente de resterende delen van de muren het liefst behouden, maar dat blijkt te veel vertraging op te leveren. Naar het behoud van twee historische kelders onder het grote gemeentelijke monument aan de Varkensstraat loopt nog een onderzoek.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regering mag geen nieuwe gaswinning toestaan in Warffum, vindt de Tweede Kamer. Een meerderheid stemde in met een motie die daartoe oproept van SP-Kamerlid Sandra Beckerman, samen met GL-PvdA en Partij voor de Dieren.
3 uur geleden