Aanhouding bij valet parking Rijsenhout waar eerder brand was
RIJSENHOUT (ANP) - Bij een bedrijf voor valet parking in het Noord-Hollandse Rijsenhout is in de nacht van woensdag op donderdag een 16-jarige jongen aangehouden, meldt de politie. Hij wordt verdacht van een poging tot brandstichting. De jongen had zwaar vuurwerk en een brandversnellend middel bij zich. De verdachte was waarschijnlijk niet alleen. De politie zoekt nog naar een handlanger.
Op datzelfde parkeerterrein woedde in november een grote brand. Toen gingen naar schatting veertig tot vijftig auto's verloren. Volgens een politiewoordvoerder is bij het bedrijf al meerdere malen brand gesticht of een poging daartoe gedaan. Waarom het bedrijf het doelwit is van de brandstichtingen is nog onduidelijk. "Dat onderzoeken we nog", aldus de zegsman.
Het terrein wordt veel gebruikt als parkeervoorziening voor mensen die vanaf Schiphol vliegen.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
7 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.
11 uur geleden