Aanhouding bij valet parking Rijsenhout waar eerder brand was
RIJSENHOUT (ANP) - Bij een bedrijf voor valet parking in het Noord-Hollandse Rijsenhout is in de nacht van woensdag op donderdag een 16-jarige jongen aangehouden, meldt de politie. Hij wordt verdacht van een poging tot brandstichting. De jongen had zwaar vuurwerk en een brandversnellend middel bij zich. De verdachte was waarschijnlijk niet alleen. De politie zoekt nog naar een handlanger.
Op datzelfde parkeerterrein woedde in november een grote brand. Toen gingen naar schatting veertig tot vijftig auto's verloren. Volgens een politiewoordvoerder is bij het bedrijf al meerdere malen brand gesticht of een poging daartoe gedaan. Waarom het bedrijf het doelwit is van de brandstichtingen is nog onduidelijk. "Dat onderzoeken we nog", aldus de zegsman.
Het terrein wordt veel gebruikt als parkeervoorziening voor mensen die vanaf Schiphol vliegen.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem hun stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat is net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip was bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Die moesten over toen een meerderheid van de gemeenteraad stemde voor een herstemming omdat er vermoedens van stemfraude waren.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
55 minuten geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
2 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
3 uur geleden