Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers XR vervolgd voor bekladden A12 en verstoren debat

Aanhangers XR vervolgd voor bekladden A12 en verstoren debat

DEN HAAG (ANP) - Zes medestanders van klimaatactiegroep Extinction Rebellion (XR) worden vervolgd voor wat ze hebben gedaan tijdens demonstraties. Het Openbaar Ministerie vindt dat ze bij protesten te ver zijn gegaan, bijvoorbeeld door de muren van de tunnelbak van de A12 in Den Haag te bekladden. Het is nog niet bekend wanneer ze voor de rechter moeten komen.

Een vrouw van 66 uit Hilversum, een man van 43 uit Utrecht en een man van 31 uit Amsterdam zouden tijdens een demonstratie in 2023 teksten hebben geschreven op de zijwand van de A12 in Den Haag. In september vorig jaar zouden de drie zich bovendien hebben vastgeketend bij een protest, waarmee ze het werk van de politie zouden hebben belemmerd. Volgens het OM heeft de Utrechter de tunnelwand in maart vorig jaar opnieuw beklad. Een 44-jarige Amsterdammer wordt er ook van verdacht twee keer op de muren van de A12 te hebben geschreven.

Een 26-jarige vrouw uit Rijswijk wordt ook vervolgd. Ook zij zou de muren van de tunnelbak hebben beklad. Verder zou zij ramen van het ministerie van Economische Zaken naast de A12 hebben beschadigd. Bovendien wordt ze ervan verdacht in december 2023 een vergadering van de gemeenteraad van Westland te hebben verstoord. Kick Out Zwarte Piet en XR kwamen de raadszaal toen binnen uit protest tegen volledig zwart geschminkte pieten bij de intocht van Sinterklaas in De Lier.

De zesde verdachte is een man van 28 uit het dorp Lekkum in Friesland. Hij zou een beveiliger hebben mishandeld toen XR demonstreerde bij een congres in Den Haag over ondergrondse CO2-opslag.

Meer uit Binnenland

Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

5 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

6 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israƫl, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

7 uur geleden
Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

17 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

20 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

1 dag geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

1 dag geleden