Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers XR vervolgd voor bekladden A12 en verstoren debat

Aanhangers XR vervolgd voor bekladden A12 en verstoren debat

DEN HAAG (ANP) - Zes medestanders van klimaatactiegroep Extinction Rebellion (XR) worden vervolgd voor wat ze hebben gedaan tijdens demonstraties. Het Openbaar Ministerie vindt dat ze bij protesten te ver zijn gegaan, bijvoorbeeld door de muren van de tunnelbak van de A12 in Den Haag te bekladden. Het is nog niet bekend wanneer ze voor de rechter moeten komen.

Een vrouw van 66 uit Hilversum, een man van 43 uit Utrecht en een man van 31 uit Amsterdam zouden tijdens een demonstratie in 2023 teksten hebben geschreven op de zijwand van de A12 in Den Haag. In september vorig jaar zouden de drie zich bovendien hebben vastgeketend bij een protest, waarmee ze het werk van de politie zouden hebben belemmerd. Volgens het OM heeft de Utrechter de tunnelwand in maart vorig jaar opnieuw beklad. Een 44-jarige Amsterdammer wordt er ook van verdacht twee keer op de muren van de A12 te hebben geschreven.

Een 26-jarige vrouw uit Rijswijk wordt ook vervolgd. Ook zij zou de muren van de tunnelbak hebben beklad. Verder zou zij ramen van het ministerie van Economische Zaken naast de A12 hebben beschadigd. Bovendien wordt ze ervan verdacht in december 2023 een vergadering van de gemeenteraad van Westland te hebben verstoord. Kick Out Zwarte Piet en XR kwamen de raadszaal toen binnen uit protest tegen volledig zwart geschminkte pieten bij de intocht van Sinterklaas in De Lier.

De zesde verdachte is een man van 28 uit het dorp Lekkum in Friesland. Hij zou een beveiliger hebben mishandeld toen XR demonstreerde bij een congres in Den Haag over ondergrondse CO2-opslag.

Meer uit Binnenland

Alle bedden in tbs-klinieken bezet ondanks lagere instroom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.

1 uur geleden
Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

3 uur geleden
Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

4 uur geleden
A4 deels gesloten door fatale aanrijding vlakbij Belgische grens

OSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.

4 uur geleden
Opvolger identificatiedienst iDIN breed te gebruiken in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.

4 uur geleden
Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

16 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

17 uur geleden