Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers XR vervolgd voor bekladden A12 en verstoren debat

Aanhangers XR vervolgd voor bekladden A12 en verstoren debat

DEN HAAG (ANP) - Zes medestanders van klimaatactiegroep Extinction Rebellion (XR) worden vervolgd voor wat ze hebben gedaan tijdens demonstraties. Het Openbaar Ministerie vindt dat ze bij protesten te ver zijn gegaan, bijvoorbeeld door de muren van de tunnelbak van de A12 in Den Haag te bekladden. Het is nog niet bekend wanneer ze voor de rechter moeten komen.

Een vrouw van 66 uit Hilversum, een man van 43 uit Utrecht en een man van 31 uit Amsterdam zouden tijdens een demonstratie in 2023 teksten hebben geschreven op de zijwand van de A12 in Den Haag. In september vorig jaar zouden de drie zich bovendien hebben vastgeketend bij een protest, waarmee ze het werk van de politie zouden hebben belemmerd. Volgens het OM heeft de Utrechter de tunnelwand in maart vorig jaar opnieuw beklad. Een 44-jarige Amsterdammer wordt er ook van verdacht twee keer op de muren van de A12 te hebben geschreven.

Een 26-jarige vrouw uit Rijswijk wordt ook vervolgd. Ook zij zou de muren van de tunnelbak hebben beklad. Verder zou zij ramen van het ministerie van Economische Zaken naast de A12 hebben beschadigd. Bovendien wordt ze ervan verdacht in december 2023 een vergadering van de gemeenteraad van Westland te hebben verstoord. Kick Out Zwarte Piet en XR kwamen de raadszaal toen binnen uit protest tegen volledig zwart geschminkte pieten bij de intocht van Sinterklaas in De Lier.

De zesde verdachte is een man van 28 uit het dorp Lekkum in Friesland. Hij zou een beveiliger hebben mishandeld toen XR demonstreerde bij een congres in Den Haag over ondergrondse CO2-opslag.

Meer uit Binnenland

Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

11 minuten geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

34 minuten geleden
Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

1 uur geleden
Vier tenten Rode Kruis neergezet voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.

1 uur geleden
Aangekondigde spoorblokkade XR wordt niet toegestaan

UTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten. XR zegt in een reactie de actie, gericht tegen Israël, zaterdag desondanks door te willen zetten.

1 uur geleden
WHO meldt nog een besmettingsgeval hantavirus in Nederland

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.

2 uur geleden
Verdachte bedreiging joodse school Amsterdam langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.

2 uur geleden