Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers XR vervolgd voor bekladden A12 en verstoren debat

Aanhangers XR vervolgd voor bekladden A12 en verstoren debat

DEN HAAG (ANP) - Zes medestanders van klimaatactiegroep Extinction Rebellion (XR) worden vervolgd voor wat ze hebben gedaan tijdens demonstraties. Het Openbaar Ministerie vindt dat ze bij protesten te ver zijn gegaan, bijvoorbeeld door de muren van de tunnelbak van de A12 in Den Haag te bekladden. Het is nog niet bekend wanneer ze voor de rechter moeten komen.

Een vrouw van 66 uit Hilversum, een man van 43 uit Utrecht en een man van 31 uit Amsterdam zouden tijdens een demonstratie in 2023 teksten hebben geschreven op de zijwand van de A12 in Den Haag. In september vorig jaar zouden de drie zich bovendien hebben vastgeketend bij een protest, waarmee ze het werk van de politie zouden hebben belemmerd. Volgens het OM heeft de Utrechter de tunnelwand in maart vorig jaar opnieuw beklad. Een 44-jarige Amsterdammer wordt er ook van verdacht twee keer op de muren van de A12 te hebben geschreven.

Een 26-jarige vrouw uit Rijswijk wordt ook vervolgd. Ook zij zou de muren van de tunnelbak hebben beklad. Verder zou zij ramen van het ministerie van Economische Zaken naast de A12 hebben beschadigd. Bovendien wordt ze ervan verdacht in december 2023 een vergadering van de gemeenteraad van Westland te hebben verstoord. Kick Out Zwarte Piet en XR kwamen de raadszaal toen binnen uit protest tegen volledig zwart geschminkte pieten bij de intocht van Sinterklaas in De Lier.

De zesde verdachte is een man van 28 uit het dorp Lekkum in Friesland. Hij zou een beveiliger hebben mishandeld toen XR demonstreerde bij een congres in Den Haag over ondergrondse CO2-opslag.

Meer uit Binnenland

Ontsnapte cheetah Beekse Bergen gevangen, park weer open

HILVARENBEEK (ANP) - De cheetah die woensdag ontsnapt was uit haar verblijf in Beekse Bergen is gevangen. Het park is weer open, laat een woordvoerster van het safaripark weten.

3 minuten geleden
OM vindt tweet met vrouwengezichten van Wilders niet strafbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de aangiften tegen PVV-leider Geert Wilders geseponeerd na onderzoek naar een afbeelding die in augustus vorig jaar door hem op X was geplaatst. Het plaatje bestond uit twee vrouwengezichten: links een jonge blonde vrouw met daaronder de letters PVV, rechts een boos kijkende oudere vrouw met een hoofddoek met daaronder de letters PvdA.

10 minuten geleden
Dijksma noemt geweld Loosdrecht aanval op democratie

LOOSDRECHT (ANP) - VNG-voorzitter en burgemeester van Utrecht Sharon Dijksma kwalificeert het geweld in Loosdrecht "als aanval op de democratie en ondermijning van het gezag". Als regioburgemeester kwam ze woensdag steun brengen aan haar collega-burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren na de vernielingen en brandstichting dinsdagavond bij de nieuwe asielopvanglocatie. "We moeten alle middelen van de rechtsstaat inzetten om dit te bestrijden", stelt hij in een gezamenlijk persmoment.

13 minuten geleden
Cheetah ontsnapt uit verblijf in Beekse Bergen, park gesloten

HILVARENBEEK (ANP) - In safaripark Beekse Bergen is woensdag een cheetah ontsnapt uit haar verblijf, maar het dier is nog wel binnen het omheinde park. Uit voorzorg is het safaripark gesloten gebleven voor publiek. Medewerkers van het park weten waar de cheetah is en wachten op een goed moment om het dier te verdoven, laat een woordvoerster weten na berichtgeving hierover door Omroep Brabant.

46 minuten geleden
OM eist twintig jaar cel tegen 20-jarige voor moord in Hilversum

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag twintig jaar cel geƫist tegen de 20-jarige Thommy S. voor de moord op de 21-jarige Amsterdammer Ozan Alakus. Volgens justitie is bewezen dat S. op 14 oktober 2024 veertien kogels heeft afgevuurd op het slachtoffer, dat samen met zijn vriendin in een auto zat op een parkeerplaats bij sportpark Crailoo in Hilversum.

48 minuten geleden
OM vervolgt geen militairen na heidebranden Ede en Oirschot 2025

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten geen militairen te vervolgen voor de natuurbranden tijdens oefeningen van Defensie op 3 april vorig jaar bij Ede en op 27 augustus in Oirschot. De strafzaken tegen vijf militairen worden geseponeerd.

56 minuten geleden
COA geschokt: rellen Loosdrecht zeer ingrijpend en beangstigend

LOOSDRECHT (ANP) - Opvangorgaan COA is geschokt door de agressie dinsdagavond bij het gemeentehuis in Loosdrecht waar die ochtend de eerste asielzoekers waren aangekomen. Relschoppers en vandalen bestookten de noodopvang met vuurwerk en stichtten er brand. Voor de vijftien asielzoekers en de COA-medewerkers binnen was dit "een zeer ingrijpende en beangstigende situatie".

1 uur geleden