Aanhangers van Pakistaanse oud-premier Khan blazen protest af
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De partij van de voormalige Pakistaanse premier Imran Khan, Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI), heeft woensdag straatprotesten opgeschort waarbij zijn vrijlating uit de gevangenis wordt geëist. Dat besluit volgde op een grootschalige middernachtelijke inval door veiligheidstroepen in de hoofdstad Islamabad, waarbij honderden mensen werden gearresteerd. Dat melden lokale media.
Duizenden demonstranten hadden zich dinsdag verzameld in het centrum van Islamabad nadat een konvooi, geleid door Khans vrouw Bushra Bibi, door verschillende veiligheidslinies van de politie was gebroken. Bij confrontaties tussen de politie en demonstranten kwamen minstens zes mensen om. Volgens de omroep Geo News ging het om vier paramilitaire soldaten en twee demonstranten.
Khan zit al meer dan een jaar vast. Hij wordt vervolgd voor onder meer corruptie en aanzetten tot geweld. Meerdere rechtbanken hebben zaken opgeschort of zijn voorwaardelijke vrijlating bevolen.
Meer uit Buitenland
SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
9 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
10 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
12 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
15 uur geleden