Aanhangers van Pakistaanse oud-premier Khan blazen protest af
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De partij van de voormalige Pakistaanse premier Imran Khan, Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI), heeft woensdag straatprotesten opgeschort waarbij zijn vrijlating uit de gevangenis wordt geëist. Dat besluit volgde op een grootschalige middernachtelijke inval door veiligheidstroepen in de hoofdstad Islamabad, waarbij honderden mensen werden gearresteerd. Dat melden lokale media.
Duizenden demonstranten hadden zich dinsdag verzameld in het centrum van Islamabad nadat een konvooi, geleid door Khans vrouw Bushra Bibi, door verschillende veiligheidslinies van de politie was gebroken. Bij confrontaties tussen de politie en demonstranten kwamen minstens zes mensen om. Volgens de omroep Geo News ging het om vier paramilitaire soldaten en twee demonstranten.
Khan zit al meer dan een jaar vast. Hij wordt vervolgd voor onder meer corruptie en aanzetten tot geweld. Meerdere rechtbanken hebben zaken opgeschort of zijn voorwaardelijke vrijlating bevolen.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
47 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en België doen onderzoek naar een treinverbinding tussen Eindhoven en Brussel. Het kan gaan om nieuw spoor, maar ook om een nieuwe treindienst over bestaand spoor.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Yoon Suk-yeol heeft in Zuid-Korea een levenslange celstraf opgelegd gekregen. Hij riep in 2024 de militaire noodtoestand uit en stortte zijn land daarmee in politieke chaos.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan in de komende twee maanden hun laatste troepen terugtrekken uit Syrië. Dat berichten media als CBS News en The Wall Street Journal (WSJ) op basis van anonieme bronnen. Het zou gaan om een duizendtal militairen.
2 uur geleden