Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers Trump verzamelen zich bij luchthaven Orlando

Aanhangers Trump verzamelen zich bij luchthaven Orlando

SANDFORD/ORLANDO (ANP) - Aanhangers van president Trump verzamelen zich sinds zondagavond al bij een luchthaven ten noordoosten van Orlando voor de eerste verkiezingsbijeenkomst van Trump sinds zijn coronabesmetting, aldus plaatselijke media. Trump komt naar een staat die hij in 2016 op het nippertje won. Hij kreeg 1,2 procent meer stemmen dan de toenmalige Democratische kandidaat Hillary Clinton. In peilingen ligt hij in Florida nu 4 procent achter op Joe Biden.

Orlando is de grootste plaats in het district Orange County waar Trump destijds slechts 35 procent behaalde. Belangrijk om in Florida als eerste uit de bus te komen is aanhang onder de vele latino's, die meer dan een kwart van de bevolking vormen. In Orange County is 27 procent van de bevolking van Latijns-Amerikaanse komaf. Volgens de statistieken is 1 procent van Nederlandse komaf.

Volgens een recente peiling doet Biden het steeds beter onder Amerikanen van Latijns-Amerikaanse komaf. Cubaanse latino's blijven de Republikeinen over het algemeen trouw, maar anderen verkiezen steeds meer de Democraten. Die domineren vooral het dichtbevolkte zuidoosten, inclusief Miami, maar ook de regio van Orlando.

Een zoon van Trump, Donald junior, was zondag al op campagne in Orlando. Hij trekt door Florida in een bus met "Fighters Against Socialism" (Strijders tegen socialisme). Volgens Donald junior is er nog werk te doen om de achterstand in de peilingen in te halen, maar volgens hem is de werkelijke aanhang van zijn vader, net als in 2016, groter dan de opiniepeilers beweren.

De aanhangers worden vanaf 22.00 uur onze tijd toegelaten tot het terrein waar de president volgens de planning circa 01.00 uur (dinsdag) onze tijd het woord zal voeren. Het is zijn eerste 'Make America Great Again" bijeenkomst sinds 30 september in Minnesota. Hij was toen naar verluidt al een eerste keer positief op het virus getest. Volgens zijn artsen is hij volkomen genezen en draagt hij het virus niet meer onder de leden.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

10 uur geleden
Exitpoll: socialisten Spanje verliezen bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af ​​te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.

10 uur geleden
Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

12 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

12 uur geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

12 uur geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

15 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

16 uur geleden