Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers Trump demonstreren voor verkiezingsbureau Arizona

Aanhangers Trump demonstreren voor verkiezingsbureau Arizona

PHOENIX (ANP) - Aanhangers van de Amerikaanse president Donald Trump demonstreren voor het verkiezingsbureau van het district Maricopa County en het parlementsgebouw van de Amerikaanse staat Arizona, beide in hoofdstad Phoenix. Dat melden lokale media. De demonstranten, van wie sommige zwaarbewapend zijn, eisen dat het tellen van de stemmen doorgaat. De Democraat Joe Biden gaat vooralsnog aan de leiding.

Bij de verkiezingen is al een Republikeinse Senaatszetel namens Arizona verloren gegaan, en de demonstranten vrezen dat ook de elf kiesmannen naar de Democraten gaan. Onder meer de Amerikaanse nieuwszender Fox News heeft voorspeld dat Joe Biden de verkiezingen in Arizona gaat winnen, maar andere media durven daar nog niet aan.

Volgens de laatste informatie van nieuwszender CNN haalt Biden voorlopig 50,7 procent van de stemmen in Arizona en president Trump 47,9 procent. Zo'n 84 procent van de stemmen in de zuidwestelijke staat zou inmiddels zijn geteld.

Sommige kiezers uit Arizona zouden bezorgd zijn om hun stem, omdat zij bij het online nagaan zagen dat die ongeldig zou zijn verklaard. Het gerucht gaat in rechtse kringen dat sommige stembiljetten ongeldig zijn verklaard omdat kiezers een stift zouden hebben gebruikt voor het invullen in plaats van een pen. Verkiezingsfunctionarissen hebben verzekerd dat het gebruiken van een stift geen reden is voor het afkeuren van ingevulde stembiljetten.

Als Biden de staat Arizona wint, komt hij volgens de huidige voorspellingen op 264 kiesmannen. Dan is een winst in de staat Nevada (6 kiesmannen) genoeg om de 270 kiesmannen te halen die nodig zijn voor de overwinning op Trump.

Meer uit Buitenland

Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

15 minuten geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

1 uur geleden
Interim-president Venezuela vervangt topmilitairen

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.

1 uur geleden
Reddingswerkers veroorzaken ongelukken om te kunnen helpen

LÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.

2 uur geleden
Islamitische landen kondigen gezamenlijke deelname vredesraad aan

RIYAD (ANP) - Een achttal overwegend islamitische landen zegt in een gezamenlijke verklaring te zullen deelnemen aan de Amerikaanse vredesraad. Die moet toezien op Gaza na een mogelijk bestand. Het gaat om Pakistan, Egypte, Jordanië, Qatar, Indonesië, Turkije, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. In de verklaring spreken de landen hun steun uit voor de Amerikaanse inzet voor vrede in het gebied.

2 uur geleden
Denen blij dat Trump geen geweld wil gebruiken bij Groenland

KOPENHAGEN/NUUK (ANP/RTR/AFP) - De Deense regering is blij dat de Amerikaanse president Trump geen geweld wil gebruiken bij de gewenste inlijving van Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Het is positief dat Trump zegt dat hij niet van plan is geweld te gebruiken, aldus de Deense minister van Buitenlandse Zaken. Maar de aanspraken blijven overeind en het probleem dus ook, aldus minister Lars Løkke Rasmussen.

3 uur geleden
Ook de paus is uitgenodigd voor Trumps vredesraad

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft laten weten ook te zijn uitgenodigd voor de door de Amerikaanse president Donald Trump beoogde vredesraad. Het Vaticaan gaat de uitnodiging overwegen voordat een antwoord wordt verstuurd. Trump heeft zo'n zestig landen uitgenodigd. Er hebben twintig of misschien wel 25 landen ingestemd, aldus de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.

4 uur geleden