Aanhangers Trump demonstreren voor verkiezingsbureau Arizona
PHOENIX (ANP) - Aanhangers van de Amerikaanse president Donald Trump demonstreren voor het verkiezingsbureau van het district Maricopa County en het parlementsgebouw van de Amerikaanse staat Arizona, beide in hoofdstad Phoenix. Dat melden lokale media. De demonstranten, van wie sommige zwaarbewapend zijn, eisen dat het tellen van de stemmen doorgaat. De Democraat Joe Biden gaat vooralsnog aan de leiding.
Bij de verkiezingen is al een Republikeinse Senaatszetel namens Arizona verloren gegaan, en de demonstranten vrezen dat ook de elf kiesmannen naar de Democraten gaan. Onder meer de Amerikaanse nieuwszender Fox News heeft voorspeld dat Joe Biden de verkiezingen in Arizona gaat winnen, maar andere media durven daar nog niet aan.
Volgens de laatste informatie van nieuwszender CNN haalt Biden voorlopig 50,7 procent van de stemmen in Arizona en president Trump 47,9 procent. Zo'n 84 procent van de stemmen in de zuidwestelijke staat zou inmiddels zijn geteld.
Sommige kiezers uit Arizona zouden bezorgd zijn om hun stem, omdat zij bij het online nagaan zagen dat die ongeldig zou zijn verklaard. Het gerucht gaat in rechtse kringen dat sommige stembiljetten ongeldig zijn verklaard omdat kiezers een stift zouden hebben gebruikt voor het invullen in plaats van een pen. Verkiezingsfunctionarissen hebben verzekerd dat het gebruiken van een stift geen reden is voor het afkeuren van ingevulde stembiljetten.
Als Biden de staat Arizona wint, komt hij volgens de huidige voorspellingen op 264 kiesmannen. Dan is een winst in de staat Nevada (6 kiesmannen) genoeg om de 270 kiesmannen te halen die nodig zijn voor de overwinning op Trump.
Meer uit Buitenland
PHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.
46 minuten geledenSYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
9 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
12 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
13 uur geleden