Aanhangers Trump beloven hoge beloningen voor bewijs kiesfraude
WASHINGTON (ANP) - Wie in de Verenigde Staten denkt te beschikken over bewijs van verkiezingsfraude, kan op meerdere plekken aankloppen voor forse beloningen. Die zijn uitgeloofd door aanhangers van president Donald Trump, die herhaaldelijk heeft beweerd dat de verkiezingen van hem worden gestolen.
Hoewel Trump volhoudt dat sprake was van ernstige misstanden bij de verkiezingen, is daar voor zover bekend nog altijd geen bewijs voor geleverd. Zijn aanhangers trekken nu de portefeuille om potentiële klokkenluiders aan te moedigen zich te melden. Een Republikeinse topbestuurder van de staat Texas stelt zelfs een miljoen dollar (zo'n 850.000 euro) beschikbaar.
Deze luitenant-gouverneur Dan Patrick zegt in een verklaring dat mensen met bruikbare informatie die moeten overdragen aan de lokale politie. "Iedereen die met informatie komt die leidt tot een arrestatie en veroordeling wegens verkiezingsfraude, zal minimaal 25.000 dollar ontvangen", belooft de Republikein.
Een belangrijke fondsenwerver van Trump, Bill White, zegt in de krant The Washington Examiner dat hij eveneens een miljoen dollar heeft opgehaald. Daarmee kunnen tipgevers worden betaald die met informatie komen over misstanden. Hij richt met compagnons een groep op met de naam Concerned People for Election Integrity: Bezorgde Mensen voor de Integriteit van Verkiezingen. Daar kunnen mensen met bewijs aankloppen.
De omstreden organisatie Project Veritas, die met undercoveracties corruptie bij media en instituties wil aantonen, heeft 25.000 dollar op tafel gelegd voor tips over onregelmatigheden in Pennsylvania. Die staat ging volgens Amerikaanse media naar de Democraat Joe Biden, die daardoor genoeg kiesmannen achter zich had om de verkiezingen te winnen.
Meer uit Buitenland
MEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.
1 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In een reactie op de arrestatie van vijf verdachten voor het voorbereiden van een terreurdaad bij een Britse luchtmachtbasis, claimde de Amerikaanse president Donald Trump zondag dat de arrestaties het gevolg waren van Amerikaanse samenwerking met de Britse autoriteiten. Veiligheidsdiensten van beide landen, waaronder het Britse Scotland Yard, zouden de verdachten al langer in het vizier hebben gehad.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Bij Saudische luchtaanvallen op een markt in Taiz, in het zuidwesten van Jemen, zijn zeven doden gevallen in een gebied dat in handen is van de Jemenitische Houthi's. Dat meldt al-Masirah, de tv-zender van de Houthi's, op gezag van het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's. Ook zouden veertig mensen onder wie vijf kinderen gewond zijn geraakt door de aanvallen.
3 uur geledenFAIRFORD (ANP) - De mannen die zijn aangehouden bij een luchtmachtbasis in het Verenigd Koninkrijk worden verdacht van het voorbereiden van een terroristische daad, meldt de politie. Vijf mannen werden in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden, nadat de politie een melding had gekregen over drie verdachte voertuigen bij de basis.
4 uur geledenWHELFORD (ANP) - Op helikopterbeelden bij de BBC is te zien hoe een explosievenrobot drie witte busjes onderzoekt bij de Britse vliegbasis RAF Fairford. Zondagochtend riep de politie een "groot incident" uit bij de basis, die door de Verenigde Staten wordt gebruikt. Het is tot nu toe niet duidelijk wat er precies aan de hand is.
5 uur geleden