Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers Prigozjin betuigen eer bij hoofdkantoor Wagner

Aanhangers Prigozjin betuigen eer bij hoofdkantoor Wagner

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Aanhangers van Jevgeni Prigozjin hebben zich donderdag bij het hoofdkantoor van het Wagnerhuurlingenleger in Sint-Petersbrug verzameld om hun eer te betuigen. Baas Prigozjin zou een dag eerder zijn omgekomen door een vliegtuigcrash in de buurt van Moskou. Een officiële bevestiging is er niet.

Prigozjin werd na de opstand van Wagner twee maanden geleden door president Vladimir Poetin een "verrader" genoemd, maar was daarna nog altijd populair onder Russen. Volgens meerdere aanhangers voelt het alsof ze een familielid hebben verloren. "Hij betekende alles voor ons, omdat iedereen altijd wachtte op wat oom Prigozjin zou zeggen", aldus een man met een Wagnerpet op zijn hoofd.

Een andere aanwezige vergelijkt de Wagnerbaas met de Franse oud-president Charles de Gaulle, die tijdens de Tweede Wereldoorlog het Franse verzet leidde. "Toen in Frankrijk president De Gaulle stierf, werd gezegd dat Frankrijk een wees werd. Ik kan vanavond alleen zeggen dat Rusland voor mij waarschijnlijk een wees is geworden."

Meer uit Buitenland

Huis VS houdt langste stemming ooit over uitgavenwet Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden houdt de langste stemming ooit in het parlement. De leden deden er zeven uur en 31 minuten over om te stemmen over Trumps uitgavenwet, waarvan het nog steeds onduidelijk is of die aangenomen zal worden.

51 minuten geleden
Evacuaties door bosbrand op het Griekse eiland Kreta

IERAPETRA (ANP/RTR) - Op het Griekse eiland Kreta woedt sinds woensdagmiddag een grote bosbrand. Zeker 155 brandweerlieden bestrijden de brand, meldt de Griekse brandweer. Bewoners en toeristen uit vier dorpjes zijn geëvacueerd; ongeveer 3.000 mensen zijn ondergebracht in tijdelijke opvang, aldus lokale autoriteiten.

2 uur geleden
Pentagon denkt atoomprogramma Iran twee jaar te hebben vertraagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.

10 uur geleden
Israël zegt 'dicht bij akkoord' Gaza te zijn

TEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."

14 uur geleden
Hamas bestudeert voorstel wapenstilstand, nog geen reactie Israël

GAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".

15 uur geleden
Rapper Diddy deels schuldig bevonden door jury

NEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.

16 uur geleden
Tientallen doden bij overstromingen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.

18 uur geleden