Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers president Zuid-Korea proberen arrestatie te voorkomen

Aanhangers president Zuid-Korea proberen arrestatie te voorkomen

SEOUL (ANP/AFP) - Duizenden aanhangers van de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol hebben zich verzameld bij het presidentiële terrein om een arrestatie van Yoon te voorkomen. Ze roepen dat ze hem zullen beschermen en proberen de ingang te blokkeren voor de politie.

Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zijn de autoriteiten waarschijnlijk van plan om Yoon vrijdag te arresteren. De politie wil nu vast dat de demonstranten uit de weg gaan, maar die weigeren. Sommigen zijn op straat gaan liggen, zodat ze moeilijk verwijderd kunnen worden. Een vrouw heeft zich met gespreide armen op een politiebus geworpen zodat die niet verder kon rijden. Er zijn zo'n dertig personen afgevoerd.

Yoon werd vorige maand weggestemd door het parlement omdat hij totaal onverwacht de militaire noodtoestand had uitgeroepen en het parlement buitenspel probeerde te zetten. Er volgden grote protesten tegen Yoon en ook donderdag zijn er mensen bij het presidentiële terrein die vinden dat hij moet worden opgepakt. De politie probeert de twee kampen uit elkaar te houden, maar volgens de anti-Yoon-demonstranten zijn er wel confrontaties geweest met de aanhangers van de president.

Meer uit Buitenland

Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

1 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

8 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

8 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

8 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

11 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

14 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

19 uur geleden