Aanhangers president Zuid-Korea proberen arrestatie te voorkomen
SEOUL (ANP/AFP) - Duizenden aanhangers van de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol hebben zich verzameld bij het presidentiële terrein om een arrestatie van Yoon te voorkomen. Ze roepen dat ze hem zullen beschermen en proberen de ingang te blokkeren voor de politie.
Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zijn de autoriteiten waarschijnlijk van plan om Yoon vrijdag te arresteren. De politie wil nu vast dat de demonstranten uit de weg gaan, maar die weigeren. Sommigen zijn op straat gaan liggen, zodat ze moeilijk verwijderd kunnen worden. Een vrouw heeft zich met gespreide armen op een politiebus geworpen zodat die niet verder kon rijden. Er zijn zo'n dertig personen afgevoerd.
Yoon werd vorige maand weggestemd door het parlement omdat hij totaal onverwacht de militaire noodtoestand had uitgeroepen en het parlement buitenspel probeerde te zetten. Er volgden grote protesten tegen Yoon en ook donderdag zijn er mensen bij het presidentiële terrein die vinden dat hij moet worden opgepakt. De politie probeert de twee kampen uit elkaar te houden, maar volgens de anti-Yoon-demonstranten zijn er wel confrontaties geweest met de aanhangers van de president.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
7 uur geleden