Aanhangers president Zuid-Korea proberen arrestatie te voorkomen
SEOUL (ANP/AFP) - Duizenden aanhangers van de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol hebben zich verzameld bij het presidentiële terrein om een arrestatie van Yoon te voorkomen. Ze roepen dat ze hem zullen beschermen en proberen de ingang te blokkeren voor de politie.
Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zijn de autoriteiten waarschijnlijk van plan om Yoon vrijdag te arresteren. De politie wil nu vast dat de demonstranten uit de weg gaan, maar die weigeren. Sommigen zijn op straat gaan liggen, zodat ze moeilijk verwijderd kunnen worden. Een vrouw heeft zich met gespreide armen op een politiebus geworpen zodat die niet verder kon rijden. Er zijn zo'n dertig personen afgevoerd.
Yoon werd vorige maand weggestemd door het parlement omdat hij totaal onverwacht de militaire noodtoestand had uitgeroepen en het parlement buitenspel probeerde te zetten. Er volgden grote protesten tegen Yoon en ook donderdag zijn er mensen bij het presidentiële terrein die vinden dat hij moet worden opgepakt. De politie probeert de twee kampen uit elkaar te houden, maar volgens de anti-Yoon-demonstranten zijn er wel confrontaties geweest met de aanhangers van de president.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
5 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
9 uur geleden