Aanhangers president Zuid-Korea proberen arrestatie te voorkomen
SEOUL (ANP/AFP) - Duizenden aanhangers van de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol hebben zich verzameld bij het presidentiële terrein om een arrestatie van Yoon te voorkomen. Ze roepen dat ze hem zullen beschermen en proberen de ingang te blokkeren voor de politie.
Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zijn de autoriteiten waarschijnlijk van plan om Yoon vrijdag te arresteren. De politie wil nu vast dat de demonstranten uit de weg gaan, maar die weigeren. Sommigen zijn op straat gaan liggen, zodat ze moeilijk verwijderd kunnen worden. Een vrouw heeft zich met gespreide armen op een politiebus geworpen zodat die niet verder kon rijden. Er zijn zo'n dertig personen afgevoerd.
Yoon werd vorige maand weggestemd door het parlement omdat hij totaal onverwacht de militaire noodtoestand had uitgeroepen en het parlement buitenspel probeerde te zetten. Er volgden grote protesten tegen Yoon en ook donderdag zijn er mensen bij het presidentiële terrein die vinden dat hij moet worden opgepakt. De politie probeert de twee kampen uit elkaar te houden, maar volgens de anti-Yoon-demonstranten zijn er wel confrontaties geweest met de aanhangers van de president.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
5 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
7 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
8 uur geleden