Aanhangers president Zuid-Korea proberen arrestatie te voorkomen
SEOUL (ANP/AFP) - Duizenden aanhangers van de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol hebben zich verzameld bij het presidentiële terrein om een arrestatie van Yoon te voorkomen. Ze roepen dat ze hem zullen beschermen en proberen de ingang te blokkeren voor de politie.
Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zijn de autoriteiten waarschijnlijk van plan om Yoon vrijdag te arresteren. De politie wil nu vast dat de demonstranten uit de weg gaan, maar die weigeren. Sommigen zijn op straat gaan liggen, zodat ze moeilijk verwijderd kunnen worden. Een vrouw heeft zich met gespreide armen op een politiebus geworpen zodat die niet verder kon rijden. Er zijn zo'n dertig personen afgevoerd.
Yoon werd vorige maand weggestemd door het parlement omdat hij totaal onverwacht de militaire noodtoestand had uitgeroepen en het parlement buitenspel probeerde te zetten. Er volgden grote protesten tegen Yoon en ook donderdag zijn er mensen bij het presidentiële terrein die vinden dat hij moet worden opgepakt. De politie probeert de twee kampen uit elkaar te houden, maar volgens de anti-Yoon-demonstranten zijn er wel confrontaties geweest met de aanhangers van de president.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.
14 minuten geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.
53 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.
2 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zouden hebben ingestemd met het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden in Qatar en bij andere buitenlandse banken. De stap zou "in direct verband staan" met een veilige doorvaart van de door Iran geblokkeerde Straat van Hormuz, zei een anonieme, hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Tegenover datzelfde persbureau ontkende een Amerikaanse functionaris later op zaterdag dat zou zijn ingestemd met vrijgave.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zal "op dezelfde manier" reageren als Rusland het staakt-het-vuren schendt. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gemeld op X. Zijn land zal zich volgens hem houden aan de tijdelijke wapenstilstand, maar schrijft hij: "We weten allemaal met wie we te maken hebben."
3 uur geleden