Aanhangers Pakistaanse ex-premier Khan doden agenten bij protest
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Vier Pakistaanse veiligheidsagenten zijn gedood bij een protest in de hoofdstad Islamabad. Duizenden aanhangers van de vastgezette oud-premier Imran Khan zijn door barricades gebroken en hebben de agenten met voertuigen overreden.
Khan (72) zit al een jaar vast en wordt vervolgd in meerdere zaken, waaronder corruptie. Afgelopen week beval een rechter zijn voorwaardelijke vrijlating, maar dat is nog niet gebeurd. De demonstranten eisen dat hij onmiddellijk vrijkomt. Khan zelf heeft opgeroepen tot een vreedzaam protest bij het parlement met dezelfde eis.
"Dit is geen vreedzaam protest, dit is extremisme", aldus de huidige premier Shehbaz Sharif. De stad was afgezet, maar toen Khans aanhangers toch door de barricades probeerden te komen, zette de politie traangas en rubberkogels in. De demonstranten hadden stokken en stenen bij zich.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
5 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
7 uur geleden