Aanhangers Pakistaanse ex-premier Khan doden agenten bij protest
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Vier Pakistaanse veiligheidsagenten zijn gedood bij een protest in de hoofdstad Islamabad. Duizenden aanhangers van de vastgezette oud-premier Imran Khan zijn door barricades gebroken en hebben de agenten met voertuigen overreden.
Khan (72) zit al een jaar vast en wordt vervolgd in meerdere zaken, waaronder corruptie. Afgelopen week beval een rechter zijn voorwaardelijke vrijlating, maar dat is nog niet gebeurd. De demonstranten eisen dat hij onmiddellijk vrijkomt. Khan zelf heeft opgeroepen tot een vreedzaam protest bij het parlement met dezelfde eis.
"Dit is geen vreedzaam protest, dit is extremisme", aldus de huidige premier Shehbaz Sharif. De stad was afgezet, maar toen Khans aanhangers toch door de barricades probeerden te komen, zette de politie traangas en rubberkogels in. De demonstranten hadden stokken en stenen bij zich.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest heeft bij de lokale verkiezingen een liberale burgemeester gekozen, zo blijkt uit de gedeeltelijke resultaten. Dit geeft premier Ilie Bolojan de overhand in de fragiele pro-Europese regeringscoalitie en betekent een nederlaag voor de radicaal-rechtse kandidaat die als favoriet gold.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.
7 uur geledenABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.
7 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak. Eerder zondag meldde een regeringswoordvoerder dat veertien mensen waren opgepakt voor een couppoging. Alle arrestanten zouden militairen en ex-militairen zijn.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
10 uur geleden