Aanhangers Pakistaanse ex-premier Khan doden agenten bij protest
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Vier Pakistaanse veiligheidsagenten zijn gedood bij een protest in de hoofdstad Islamabad. Duizenden aanhangers van de vastgezette oud-premier Imran Khan zijn door barricades gebroken en hebben de agenten met voertuigen overreden.
Khan (72) zit al een jaar vast en wordt vervolgd in meerdere zaken, waaronder corruptie. Afgelopen week beval een rechter zijn voorwaardelijke vrijlating, maar dat is nog niet gebeurd. De demonstranten eisen dat hij onmiddellijk vrijkomt. Khan zelf heeft opgeroepen tot een vreedzaam protest bij het parlement met dezelfde eis.
"Dit is geen vreedzaam protest, dit is extremisme", aldus de huidige premier Shehbaz Sharif. De stad was afgezet, maar toen Khans aanhangers toch door de barricades probeerden te komen, zette de politie traangas en rubberkogels in. De demonstranten hadden stokken en stenen bij zich.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
4 uur geleden