Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers Bolsonaro clashen met politie in Braziliaanse hoofdstad

Aanhangers Bolsonaro clashen met politie in Braziliaanse hoofdstad

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Aanhangers van de Braziliaanse president Jair Bolsonaro zijn maandagavond (lokale tijd) in botsing gekomen met de politie in de hoofdstad Brasilia. De ongeregeldheden braken uit nadat een inheemse leider werd aangehouden die protesten leidde om te voorkomen dat Luiz Inácio Lula da Silva in januari wordt aangesteld als het nieuwe staatshoofd van Brazilië.

De relschoppers hebben geprobeerd het hoofdkwartier van de federale politie binnen te vallen. Op tv-beelden is te zien hoe auto's en bussen in Brasilia in brand staan en de politie demonstranten in verschillende delen van de stad uiteen probeert te drijven met traangas. De beveiliging rond het hotel waar Lula is ondergebracht, is aangescherpt, meldde CNN Brasil.

Rechter van het Hooggerechtshof Alexandre de Moraes beval de arrestatie van Serere Xavante, een inheemse leider die volgens de rechtbank een reeks demonstraties leidde waarin hij Brazilianen opriep de wapens op te nemen om de installatie van Lula te stoppen.

Spandoeken

Serere Xavante zou "antidemocratische demonstraties hebben gehouden in verschillende delen van Brasilia, waaronder op de luchthaven, in een winkelcentrum, bij ministeries en voor het hotel waar de aankomende president is ondergebracht", zei de rechtbank in een verklaring.

Maandagmiddag verzamelden zich honderden mensen bij de presidentiële residentie met spandoeken waarop werd opgeroepen tot "militaire interventie". Bolsonaro kwam naar buiten, ging met hen in gebed, maar sprak de menigte niet toe.

Eerder maandag werd Lula's verkiezingsoverwinning bekrachtigd door het kiesgerechtshof tijdens een ceremonie, waardoor de uitslag niet meer kan worden betwist. De presidentsverkiezingen in Brazilië waren eind oktober een nek-aan-nekrace. De linkse Lula wist die met 50,9 procent van de stemmen te winnen van de rechtse Bolsonaro.

Meer uit Buitenland

Duitse verkenners verlaten Groenland alweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

31 minuten geleden
The Sunday Times: zeker 16.500 doden en 330.000 gewonden in Iran

TEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.

34 minuten geleden
Bild: Duitse militairen op Groenland alweer weg

BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

1 uur geleden
Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

2 uur geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

3 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

3 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

3 uur geleden