Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers Biden vieren alvast feest bij Witte Huis

Aanhangers Biden vieren alvast feest bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden aanhangers van de Democraat Joe Biden hebben zich verzameld bij het Witte Huis. "Ik ben hier om te vieren, hopelijk, dat de president moet vertrekken", zei een 27-jarige man. "Een vroege viering."

De menigte verzamelde zich op de Black Lives Matter Plaza in de Amerikaanse hoofdstad. De atmosfeer is feestelijk: er klinkt muziek en er wordt gedanst. Tientallen agenten houden de groep in de gaten. Er is een barrière neergezet om eventuele betogers weg te houden bij het Witte Huis.

Sommige Biden-aanhangers hebben een flinke afstand afgelegd om de verkiezingsavond in Washington door te brengen. "We zijn gekomen om de energie te voelen en omdat we er echt zeker van willen zijn dat onze stemmen worden gehoord", zei een 40-jarige vrouw, die met een vriendin uit Florida is gekomen.

Beu

Twee vriendinnen uit de staten Pennsylvania en Maryland vertellen dat ze hopen dat president Donald Trump de verkiezingen verliest. "Ik ben het beu wat met ons land gebeurt", zei een van de vrouwen, terwijl ze naar de barrière gebaarde. "Dit is nooit eerder voorgekomen bij de verkiezingen. Ze hoefden nooit eerder het Witte Huis te ommuren of ramen dicht te timmeren."

Verschillende linksgeoriënteerde protestgroepen op de Black Lives Matter Plaza hebben gedreigd de stad af te sluiten als president Trump wordt herkozen. Toch verlopen de demonstraties redelijk rustig volgens de Washington Times. De politie arresteerde één man vanwege "wanordelijk gedrag".

Meer uit Buitenland

Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

2 uur geleden
Revolutionaire Garde: aanvallen op Israël waren een waarschuwing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.

3 uur geleden
Trump tegen Iran: keer terug naar de onderhandelingstafel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."

3 uur geleden
Leger meldt dat Iran raketten richting Israël heeft afgevuurd

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.

4 uur geleden
Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

5 uur geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

6 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

7 uur geleden