Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers Biden vieren alvast feest bij Witte Huis

Aanhangers Biden vieren alvast feest bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden aanhangers van de Democraat Joe Biden hebben zich verzameld bij het Witte Huis. "Ik ben hier om te vieren, hopelijk, dat de president moet vertrekken", zei een 27-jarige man. "Een vroege viering."

De menigte verzamelde zich op de Black Lives Matter Plaza in de Amerikaanse hoofdstad. De atmosfeer is feestelijk: er klinkt muziek en er wordt gedanst. Tientallen agenten houden de groep in de gaten. Er is een barrière neergezet om eventuele betogers weg te houden bij het Witte Huis.

Sommige Biden-aanhangers hebben een flinke afstand afgelegd om de verkiezingsavond in Washington door te brengen. "We zijn gekomen om de energie te voelen en omdat we er echt zeker van willen zijn dat onze stemmen worden gehoord", zei een 40-jarige vrouw, die met een vriendin uit Florida is gekomen.

Beu

Twee vriendinnen uit de staten Pennsylvania en Maryland vertellen dat ze hopen dat president Donald Trump de verkiezingen verliest. "Ik ben het beu wat met ons land gebeurt", zei een van de vrouwen, terwijl ze naar de barrière gebaarde. "Dit is nooit eerder voorgekomen bij de verkiezingen. Ze hoefden nooit eerder het Witte Huis te ommuren of ramen dicht te timmeren."

Verschillende linksgeoriënteerde protestgroepen op de Black Lives Matter Plaza hebben gedreigd de stad af te sluiten als president Trump wordt herkozen. Toch verlopen de demonstraties redelijk rustig volgens de Washington Times. De politie arresteerde één man vanwege "wanordelijk gedrag".

Meer uit Buitenland

Zoon Noorse kroonprinses verliest zaak, boek blijft in winkels

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de voor verkrachting aangeklaagde zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is er niet in geslaagd een boek uit de handel te laten halen. Hij was naar de rechter gestapt voor een verbod, maar de rechtbank in Oslo ging daar niet in mee.

19 minuten geleden
Orbán daagt EU voor rechter om verbod op Russische gasimport

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán gaat de Europese Unie voor de rechter dagen vanwege het besluit van vorige maand om de Russische gasimport geleidelijk af te bouwen. Vanaf eind 2027 geldt voor de hele EU een verbod op de import van Russisch gas. Hongarije accepteert dat besluit niet, zei Orbán vrijdag. Zijn regering stapt naar het Europese Hof van Justitie.

45 minuten geleden
Rusland maakt melding van Oekraïense aanval op kerncentrale

KALININGRAD (ANP/RTR) - Oekraïne heeft volgens een Russische topfunctionaris met acht drones een aanval uitgevoerd op de Russische kerncentrale van Novovoronezj, 155 kilometer ten noorden van de Oekraïense grens. De chef van het Russische kernenergieagentschap Rosatom, Aleksej Lichatsjev, zei dit in de marge van gesprekken met de baas van het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA, Rafael Grossi. Hij bezoekt Rusland voor gesprekken over de veiligheid van kernenergiecentrales zoals die van Zaporizja. Die is in Russische handen en ligt aan de rivier de Dnjepr die er de frontlijn vormt.

46 minuten geleden
VN willen onderzoek naar bloedig geweld in el-Fasher

GENÈVE (ANP/AFP) - De Mensenrechtenraad van de Verenigde Naties heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar het uiterst bloedige geweld in de West-Soedanese stad el-Fasher. De raad wil dringend weten wie de daders waren, om ze voor de rechter te kunnen brengen. De raad spreekt over schendingen van het internationaal recht door alle partijen.

1 uur geleden
IDF zegt persoon bij gele lijn te hebben gedood

GAZA-STAD (ANP) - Israël zegt iemand te hebben gedood die in het zuiden van Gaza de zogenoemde gele lijn overstak en Israëlische militairen naderde. De strijdmacht verklaart op Telegram dat het ging om een "onmiddellijke bedreiging" voor de Nahal-brigade, die vervolgens het vuur opende en zo "het gevaar wegnam".

1 uur geleden
Indonesië: 20.000 militairen paraat voor VN-vredesmissie Gaza

JAKARTA (ANP/DPA) - Indonesië houdt 20.000 militairen vrij voor een mogelijke VN-vredesmissie in de Gazastrook. Dat kondigt de minister van Defensie van Indonesië, Sjafrie Sjamsoeddin, aan. De militairen zullen onder anderen oorlogsslachtoffers helpen en de infrastructuur herstellen die nodig is om het leven in Gaza weer op gang te brengen.

1 uur geleden
Drie Chinese astronauten met ruim week vertraging terug op aarde

JIUQUAN/BEIJING (ANP/AFP/DPA) - Drie Chinese astronauten zijn met meer dan een week vertraging teruggekeerd op aarde. Ze waren zes maanden in de ruimte in het Chinese ruimtestation Tiangong. Gevreesde schade door ruimteafval veroorzaakte een vertraging bij de terugreis. Vrijdag zijn Chen Dong, Chen Zhongrui en Wang Jie uiteindelijk met hun landingsvaartuig met parachutes geland in de noordelijke regio Binnen-Mongolië.

4 uur geleden