Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhanger QAnon verkozen in Huis van Afgevaardigden

Aanhanger QAnon verkozen in Huis van Afgevaardigden

ATLANTA (ANP) - Voor het eerst komt een aanhanger van het omstreden samenzweringensplatform QAnon in het Amerikaanse Congres. De Republikeinse Marjorie Taylor Greene is zoals verwacht verkozen in het Huis van Afgevaardigden. Ze kreeg meer stemmen dan haar rivalen in het noordwesten van de staat Georgia. Haar belangrijkste tegenstander, een Democraat, had zich op voorhand al teruggetrokken.

Greene had de Joodse miljardair George Soros, die als kind de Holocaust overleefde, beschuldigd van collaboratie met de nazi's. Ook zei ze dat zwarte mensen "slaven van de Democraten zijn", dat een dodelijke aanslag op een antiracistische demonstratie in de stad Charlottesville in scène was gezet en dat blanke mannen de meest onderdrukte groep in de Verenigde Staten zijn.

Aanhangers van de ultrarechtse QAnon-beweging denken dat leden van de Amerikaanse elite pedofiele satanisten zijn, die betrokken zijn bij een complot tegen president Trump. Ze baseren zich op berichten van een zekere 'Q', een anonieme gebruiker van een internetforum. Aanhangers van QAnon zijn niet alleen actief op Twitter, maar ook op platformen als TikTok, YouTube en Facebook.

Meer uit Buitenland

Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

4 minuten geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

33 minuten geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

2 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

2 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

2 uur geleden
President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

4 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

4 uur geleden