Aanhang Navalni wil weer in weekend betogen voor zijn vrijlating
MOSKOU (ANP) - Aanhangers van de gevangengenomen Russische corruptiebestrijder en politicus Aleksej Navalni willen zaterdag en zondag opnieuw voor zijn vrijlating gaan betogen. Tienduizenden gingen afgelopen weekend in een aantal steden de straat op om zijn vrijlating te eisen. De politie arresteerde toen naar schatting bijna 4000 mensen.
Het belangrijkste doelwit van de aanhang van Navalni is dit weekend in Moskou het hoofdkwartier van de Russische Federale Veiligheidsdienst, de FSB. Dat pand, het Loebjanka- gebouw, herbergt al sinds de revolutie geheime diensten en bevat een beruchte gevangenis. De burgemeester van de Russische hoofdstad heeft de coronabeperkingen net ingrijpend versoepeld. Maar de regering keert zich fel tegen de betogers en mensen die ertoe oproepen in sociale media. President Poetin noemt protestacties illegaal en gevaarlijk.
Navalvi zit vast omdat hij zich volgens justitie niet heeft gehouden aan de voorwaarden waaronder hij een celstraf van 3,5 jaar wegens fraude niet hoeft uit te zitten. Dat wordt nu herzien nadat Navalni 17 januari uit Duitsland was teruggekeerd en meteen werd opgepakt. Navalni herstelde in Duitsland van een moordaanslag met gif in Siberië in augustus. Hij kon er in september het ziekenhuis verlaten.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Ook niet-Noord-Europese landen moeten over de brug komen met steun voor Oekraïne, vindt de nummer twee van de NAVO, Radmila Sjekerinska. Oekraïne kan het niet af met enkel de hulp van Nederland en wat andere vooral Noord-Europese landen, zegt de plaatsvervanger van NAVO-chef Mark Rutte.
6 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kremlin-topadviseur Joeri Oesjakov zegt dat een bestand in Oekraïne alleen mogelijk is na het vertrek van Oekraïense troepen uit de Donbas, bericht de Russische krant Kommersant. Dit gebied in Oost-Oekraïne behoort volgens hem volledig bij Rusland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse voedsel- en medicijnwaakhond FDA overweegt coronavaccins te voorzien van een zogenoemde 'black box'-waarschuwing. Dat schrijft CNN op basis van ingewijden. Die meest prangende waarschuwing in het arsenaal van de FDA moet waarschuwen voor de gevolgen van medicatie waarvan de nadelen wellicht niet opwegen tegen de voordelen, zoals mogelijk levensbedreigende middelen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door een storm in Gaza zijn zeker dertien doden en meerdere gewonden gevallen. Een deel van hen kwam om door instortende gebouwen en ten minste drie kinderen zijn overleden door onderkoeling, meldt het Palestijnse persbureau WAFA.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse regering streeft ernaar het onafhankelijke onderzoek naar de dodelijke brand in de miljoenenstad binnen negen maanden af te ronden, zegt leider John Lee. De brand van eind november kostte zeker 160 mensen het leven.
5 uur geledenHACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.
8 uur geleden