Aanhang Navalni wil weer in weekend betogen voor zijn vrijlating
MOSKOU (ANP) - Aanhangers van de gevangengenomen Russische corruptiebestrijder en politicus Aleksej Navalni willen zaterdag en zondag opnieuw voor zijn vrijlating gaan betogen. Tienduizenden gingen afgelopen weekend in een aantal steden de straat op om zijn vrijlating te eisen. De politie arresteerde toen naar schatting bijna 4000 mensen.
Het belangrijkste doelwit van de aanhang van Navalni is dit weekend in Moskou het hoofdkwartier van de Russische Federale Veiligheidsdienst, de FSB. Dat pand, het Loebjanka- gebouw, herbergt al sinds de revolutie geheime diensten en bevat een beruchte gevangenis. De burgemeester van de Russische hoofdstad heeft de coronabeperkingen net ingrijpend versoepeld. Maar de regering keert zich fel tegen de betogers en mensen die ertoe oproepen in sociale media. President Poetin noemt protestacties illegaal en gevaarlijk.
Navalvi zit vast omdat hij zich volgens justitie niet heeft gehouden aan de voorwaarden waaronder hij een celstraf van 3,5 jaar wegens fraude niet hoeft uit te zitten. Dat wordt nu herzien nadat Navalni 17 januari uit Duitsland was teruggekeerd en meteen werd opgepakt. Navalni herstelde in Duitsland van een moordaanslag met gif in Siberië in augustus. Hij kon er in september het ziekenhuis verlaten.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
12 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
15 uur geleden