Aanhang Navalni wil weer in weekend betogen voor zijn vrijlating
MOSKOU (ANP) - Aanhangers van de gevangengenomen Russische corruptiebestrijder en politicus Aleksej Navalni willen zaterdag en zondag opnieuw voor zijn vrijlating gaan betogen. Tienduizenden gingen afgelopen weekend in een aantal steden de straat op om zijn vrijlating te eisen. De politie arresteerde toen naar schatting bijna 4000 mensen.
Het belangrijkste doelwit van de aanhang van Navalni is dit weekend in Moskou het hoofdkwartier van de Russische Federale Veiligheidsdienst, de FSB. Dat pand, het Loebjanka- gebouw, herbergt al sinds de revolutie geheime diensten en bevat een beruchte gevangenis. De burgemeester van de Russische hoofdstad heeft de coronabeperkingen net ingrijpend versoepeld. Maar de regering keert zich fel tegen de betogers en mensen die ertoe oproepen in sociale media. President Poetin noemt protestacties illegaal en gevaarlijk.
Navalvi zit vast omdat hij zich volgens justitie niet heeft gehouden aan de voorwaarden waaronder hij een celstraf van 3,5 jaar wegens fraude niet hoeft uit te zitten. Dat wordt nu herzien nadat Navalni 17 januari uit Duitsland was teruggekeerd en meteen werd opgepakt. Navalni herstelde in Duitsland van een moordaanslag met gif in Siberië in augustus. Hij kon er in september het ziekenhuis verlaten.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP) - Israël heeft de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, voor de kust van het Griekse eiland Kreta tegengehouden. Dat melden diverse bronnen, waaronder een opvarende van de vloot en de Israëlische ambassadeur voor de Verenigde Naties, Danny Danon. Een woordvoerder van de vloot heeft aan Al Jazeera laten weten dat tot nu toe zeven schepen zijn onderschept.
26 minuten geledenSANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.
1 uur geledenHERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.
4 uur geledenATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.
6 uur geleden