Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhang Navalni op dag van Poetins 'troonrede' de straat op

Aanhang Navalni op dag van Poetins 'troonrede' de straat op

MOSKOU (ANP) - De aanhang van de Russische corruptiebestrijder en politicus Aleksej Navalni gaat naar eigen zeggen woensdag massaal betogen voor diens vrijlating. In naar schatting meer dan zeventig plaatsen zou er worden gedemonstreerd op de dag dat president Poetin zijn jaarlijkse toespraak, een soort 'troonrede', tot het parlement houdt. De aanhangers stellen dat Navalni door zijn drie weken durende hongerstaking in levensgevaar verkeert en snel uit de gevangenis moet worden gehaald.

De autoriteiten hebben gezegd dat ze met alle middelen de openbare orde zullen handhaven en dat betogingen zonder voorafgaande toestemming strafbare feiten zijn.

Navalni is de belangrijkste politieke tegenstander van Poetin. En hij heeft met zijn jarenlange campagnes tegen corruptie en machtsmisbruik veel vijanden gemaakt in kringen van bestuurders en miljardairs in en rond het Kremlin. Er zijn aanslagen op hem gepleegd en hij zit volgens zijn aanhang vast wegens politiek gemotiveerde beschuldigingen. Hij werd bijna negen jaar geleden van fraude beticht. Hij kreeg uiteindelijk een voorwaardelijke celstraf, maar die is eerder dit jaar omgezet in een echte celstraf van 2,5 jaar.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

56 minuten geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

1 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

1 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

2 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

4 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

5 uur geleden