Aanhang Go Ahead Eagles demonstreert 'rustig' in Leeuwarden
LEEUWARDEN (ANP) - Een demonstratie van een groep supporters van Deventer voetbalclub Go Ahead Eagles in Leeuwarden is zondagavond 'rustig' verlopen, melden de gemeente en de politie. Wel werden in de buurt van de demonstratie drie personen aangehouden.
Een woordvoerster van de gemeente zegt dat ongeveer zestig supporters deelnamen aan het protest, dat werd gehouden tijdens de wedstrijd tegen SC Cambuur in Leeuwarden. De supporters demonstreerden tegen het besluit van burgemeester Sybrand van Haersma Buma van Leeuwarden om geen uitsupporters toe te staan bij wedstrijden van SC Cambuur. De demonstratie was op een parkeerterrein nabij het stadion van de Friese voetbalclub. Volgens de woordvoerster bleven de demonstranten op het parkeerterrein, waar ze enkele rookpotten afstaken.
De politie hield in de straat Carolinenburg, niet ver van de demonstratie, een auto met drie personen staande om te controleren. Een van de inzittenden rende daarop een horecagelegenheid in. In de auto vond de politie een honkbalknuppel, waarna het drietal werd aangehouden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
4 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
5 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
5 uur geleden