Aanhang Go Ahead Eagles demonstreert 'rustig' in Leeuwarden
LEEUWARDEN (ANP) - Een demonstratie van een groep supporters van Deventer voetbalclub Go Ahead Eagles in Leeuwarden is zondagavond 'rustig' verlopen, melden de gemeente en de politie. Wel werden in de buurt van de demonstratie drie personen aangehouden.
Een woordvoerster van de gemeente zegt dat ongeveer zestig supporters deelnamen aan het protest, dat werd gehouden tijdens de wedstrijd tegen SC Cambuur in Leeuwarden. De supporters demonstreerden tegen het besluit van burgemeester Sybrand van Haersma Buma van Leeuwarden om geen uitsupporters toe te staan bij wedstrijden van SC Cambuur. De demonstratie was op een parkeerterrein nabij het stadion van de Friese voetbalclub. Volgens de woordvoerster bleven de demonstranten op het parkeerterrein, waar ze enkele rookpotten afstaken.
De politie hield in de straat Carolinenburg, niet ver van de demonstratie, een auto met drie personen staande om te controleren. Een van de inzittenden rende daarop een horecagelegenheid in. In de auto vond de politie een honkbalknuppel, waarna het drietal werd aangehouden.
Meer uit Binnenland
SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
6 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
16 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
21 uur geleden