Aanhang Go Ahead Eagles demonstreert 'rustig' in Leeuwarden
LEEUWARDEN (ANP) - Een demonstratie van een groep supporters van Deventer voetbalclub Go Ahead Eagles in Leeuwarden is zondagavond 'rustig' verlopen, melden de gemeente en de politie. Wel werden in de buurt van de demonstratie drie personen aangehouden.
Een woordvoerster van de gemeente zegt dat ongeveer zestig supporters deelnamen aan het protest, dat werd gehouden tijdens de wedstrijd tegen SC Cambuur in Leeuwarden. De supporters demonstreerden tegen het besluit van burgemeester Sybrand van Haersma Buma van Leeuwarden om geen uitsupporters toe te staan bij wedstrijden van SC Cambuur. De demonstratie was op een parkeerterrein nabij het stadion van de Friese voetbalclub. Volgens de woordvoerster bleven de demonstranten op het parkeerterrein, waar ze enkele rookpotten afstaken.
De politie hield in de straat Carolinenburg, niet ver van de demonstratie, een auto met drie personen staande om te controleren. Een van de inzittenden rende daarop een horecagelegenheid in. In de auto vond de politie een honkbalknuppel, waarna het drietal werd aangehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
3 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
3 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
3 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
5 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
6 uur geleden