Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhang gevangen ex-premier Pakistan Khan verenigt zich in partij

Aanhang gevangen ex-premier Pakistan Khan verenigt zich in partij

ISLAMABAD (ANP) - De voorzitter van de partij van de gevangen zittende ex-premier van Pakistan Imran Khan, de Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI - Pakistaanse Beweging voor Rechtvaardigheid), heeft verklaard dat de aanhang die recent in het parlement gekozen is, daar verder gaat als de Sunni Ittehad Council (SIC- Raad voor de Alliantie van de Wet). Dit is erop gericht om tegenwerking van de rechterlijke macht en mogelijk ook de machtige militairen te omzeilen.

De PTI mocht 8 februari van het hooggerechtshof niet onder eigen naam en symbolen meedoen aan de parlementsverkiezingen. Vlak voor de stembusgang kreeg Khan lange celstraffen. De PTI-kandidaten deden op persoonlijke titel mee en veel van die onafhankelijke kandidaten wonnen een zetel. Volgens Pakistaanse media heeft de PTI en haar parlementaire 'dochter' SIC met dit politieke platform ruim 90 van de 336 zetels in het Pakistaanse lagerhuis in handen. Het is daarmee net als bij de vorige parlementsverkiezingen de grootste partij

De regering wordt ondertussen gevormd door twee andere grote Pakistaanse partijen, de Pakistaanse Moslim Liga (PML-N) en de Volkspartij (PPP). Het ziet er naar uit dat Shehbaz Sharif van de PML-N de nieuwe premier wordt. Hij bekleedde de functie eerder van april 2022 tot in augustus 2023.

Meer uit Buitenland

Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

7 minuten geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

1 uur geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

1 uur geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

2 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

2 uur geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

3 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

5 uur geleden