Aanhaken bij Europese top is lastig maar uitdagend voor Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil donderdag op het kunstgras van Young Boys haar 121e verjaardag vieren met een plaats in de kwartfinale van de Europa League. Opnieuw lonkt er na twee jaar Europees succes, na de finale van de Europa League van 2017 en de halve finale van de Champions League in 2019. Als het aan de directie ligt, dan haakt hun club structureel aan bij de internationale top. "Die ambitie is er", zegt coach Erik ten Hag. "Maar we moeten steeds opnieuw beginnen."
Het vlaggenschip van het Nederlandse clubvoetbal kan alle gewenste bemanningsleden niet aan boord houden. Van alle basisspelers van de eindstrijd tegen Manchester United in 2017 voetballen alleen André Onana en Davy Klaassen nog onder Amsterdamse vlag. Hoe sterk was Ajax geweest als Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech, Donny van de Beek nog het witte shirt met de rode baan hadden gedragen? Nog maar twee jaar geleden waren zij beulen van Real Madrid en Juventus, net als de vertrokken Lasse Schöne en Joël Veltman. "Europese topclubs vervangen slechts een mindere speler door een betere vervanger", weet Ten Hag.
Bij Ajax raken spelers na verloop van tijd nieuwsgierig naar een buitenlands avontuur. En de club moet ook verkopen om financieel gezond te blijven. "Dus moeten we het anders doen", weet Ten Hag. "We proberen de lat zo hoog als mogelijk te leggen. Ieder dag weer. Met het eerste elftal maar ook met de scouting en opleiding."
Enorme stappen gezet
Klaassen ziet dat zijn club al enorme stappen heeft gezet sinds zijn vertrek na de verloren finale tegen United (0-2). "Toen was het onvoorstelbaar dat spelers als Tadic en Blind vanuit de Premier League kwamen", zegt hij. "Of dat er in de winterstop een spits als Sébastien Haller bijkwam. Zulke jongens nemen onze talenten mee."
Ajax kan sommige spelers salarissen van tot boven de 4 miljoen euro bieden. Maar ook dit seizoen zijn zelf opgeleide tieners als Ryan Gravenberch, Jurriën Timber, Devyne Rensch en Brian Brobbey aangesloten bij de hoofdmacht. En de scouts mogen tevreden zijn over hoe Lisandro Martínez, Edson Álvarez en Antony zich manifesteren.
Tot aan de winterstop was het weer even puzzelen voor Ten Hag. "Maar nu staat er een team dat alle overgebleven clubs in de Europa League kan uitdagen", zegt de Tukker. "We zitten aan het stuur tegen Young Boys. Een voorsprong van 3-0 is een goede positie voor de kwartfinale. Structureel aanhaken bij de Europese top blijft de ambitie van Ajax. Het is lastig maar uitdagend hoe wij dat moeten doen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
11 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
2 dagen geleden