Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhaken bij Europese top is lastig maar uitdagend voor Ajax

Aanhaken bij Europese top is lastig maar uitdagend voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil donderdag op het kunstgras van Young Boys haar 121e verjaardag vieren met een plaats in de kwartfinale van de Europa League. Opnieuw lonkt er na twee jaar Europees succes, na de finale van de Europa League van 2017 en de halve finale van de Champions League in 2019. Als het aan de directie ligt, dan haakt hun club structureel aan bij de internationale top. "Die ambitie is er", zegt coach Erik ten Hag. "Maar we moeten steeds opnieuw beginnen."

Het vlaggenschip van het Nederlandse clubvoetbal kan alle gewenste bemanningsleden niet aan boord houden. Van alle basisspelers van de eindstrijd tegen Manchester United in 2017 voetballen alleen André Onana en Davy Klaassen nog onder Amsterdamse vlag. Hoe sterk was Ajax geweest als Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech, Donny van de Beek nog het witte shirt met de rode baan hadden gedragen? Nog maar twee jaar geleden waren zij beulen van Real Madrid en Juventus, net als de vertrokken Lasse Schöne en Joël Veltman. "Europese topclubs vervangen slechts een mindere speler door een betere vervanger", weet Ten Hag.

Bij Ajax raken spelers na verloop van tijd nieuwsgierig naar een buitenlands avontuur. En de club moet ook verkopen om financieel gezond te blijven. "Dus moeten we het anders doen", weet Ten Hag. "We proberen de lat zo hoog als mogelijk te leggen. Ieder dag weer. Met het eerste elftal maar ook met de scouting en opleiding."

Enorme stappen gezet

Klaassen ziet dat zijn club al enorme stappen heeft gezet sinds zijn vertrek na de verloren finale tegen United (0-2). "Toen was het onvoorstelbaar dat spelers als Tadic en Blind vanuit de Premier League kwamen", zegt hij. "Of dat er in de winterstop een spits als Sébastien Haller bijkwam. Zulke jongens nemen onze talenten mee."

Ajax kan sommige spelers salarissen van tot boven de 4 miljoen euro bieden. Maar ook dit seizoen zijn zelf opgeleide tieners als Ryan Gravenberch, Jurriën Timber, Devyne Rensch en Brian Brobbey aangesloten bij de hoofdmacht. En de scouts mogen tevreden zijn over hoe Lisandro Martínez, Edson Álvarez en Antony zich manifesteren.

Tot aan de winterstop was het weer even puzzelen voor Ten Hag. "Maar nu staat er een team dat alle overgebleven clubs in de Europa League kan uitdagen", zegt de Tukker. "We zitten aan het stuur tegen Young Boys. Een voorsprong van 3-0 is een goede positie voor de kwartfinale. Structureel aanhaken bij de Europese top blijft de ambitie van Ajax. Het is lastig maar uitdagend hoe wij dat moeten doen."

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

24 minuten geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

48 minuten geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

2 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

2 uur geleden
Feyenoord buigt achterstand tegen Excelsior om in zege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.

2 uur geleden
Aanvaller Daal valt geblesseerd uit bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.

3 uur geleden
FC Twente lijdt eerste competitienederlaag sinds eind oktober

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.

4 uur geleden