Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhaken bij Europese top is lastig maar uitdagend voor Ajax

Aanhaken bij Europese top is lastig maar uitdagend voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil donderdag op het kunstgras van Young Boys haar 121e verjaardag vieren met een plaats in de kwartfinale van de Europa League. Opnieuw lonkt er na twee jaar Europees succes, na de finale van de Europa League van 2017 en de halve finale van de Champions League in 2019. Als het aan de directie ligt, dan haakt hun club structureel aan bij de internationale top. "Die ambitie is er", zegt coach Erik ten Hag. "Maar we moeten steeds opnieuw beginnen."

Het vlaggenschip van het Nederlandse clubvoetbal kan alle gewenste bemanningsleden niet aan boord houden. Van alle basisspelers van de eindstrijd tegen Manchester United in 2017 voetballen alleen André Onana en Davy Klaassen nog onder Amsterdamse vlag. Hoe sterk was Ajax geweest als Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech, Donny van de Beek nog het witte shirt met de rode baan hadden gedragen? Nog maar twee jaar geleden waren zij beulen van Real Madrid en Juventus, net als de vertrokken Lasse Schöne en Joël Veltman. "Europese topclubs vervangen slechts een mindere speler door een betere vervanger", weet Ten Hag.

Bij Ajax raken spelers na verloop van tijd nieuwsgierig naar een buitenlands avontuur. En de club moet ook verkopen om financieel gezond te blijven. "Dus moeten we het anders doen", weet Ten Hag. "We proberen de lat zo hoog als mogelijk te leggen. Ieder dag weer. Met het eerste elftal maar ook met de scouting en opleiding."

Enorme stappen gezet

Klaassen ziet dat zijn club al enorme stappen heeft gezet sinds zijn vertrek na de verloren finale tegen United (0-2). "Toen was het onvoorstelbaar dat spelers als Tadic en Blind vanuit de Premier League kwamen", zegt hij. "Of dat er in de winterstop een spits als Sébastien Haller bijkwam. Zulke jongens nemen onze talenten mee."

Ajax kan sommige spelers salarissen van tot boven de 4 miljoen euro bieden. Maar ook dit seizoen zijn zelf opgeleide tieners als Ryan Gravenberch, Jurriën Timber, Devyne Rensch en Brian Brobbey aangesloten bij de hoofdmacht. En de scouts mogen tevreden zijn over hoe Lisandro Martínez, Edson Álvarez en Antony zich manifesteren.

Tot aan de winterstop was het weer even puzzelen voor Ten Hag. "Maar nu staat er een team dat alle overgebleven clubs in de Europa League kan uitdagen", zegt de Tukker. "We zitten aan het stuur tegen Young Boys. Een voorsprong van 3-0 is een goede positie voor de kwartfinale. Structureel aanhaken bij de Europese top blijft de ambitie van Ajax. Het is lastig maar uitdagend hoe wij dat moeten doen."

Meer uit Voetbal

Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

28 minuten geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

34 minuten geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

1 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

1 uur geleden
Braziliaan Neymar loopt in aanloop naar WK lichte kuitblessure op

SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.

1 uur geleden
Doelman Neuer (40) keert terug bij Duitsland op WK voetbal

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.

2 uur geleden
Iraanse voetballers oefenen in Turkije naast Gambia tegen Mali

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.

3 uur geleden