Aangifte vanwege vele volmachtstemmen in Bergen op Zoom
BERGEN OP ZOOM (ANP) - In Bergen op Zoom is dusdanig veel via volmachten gestemd vorige week tijdens de gemeenteraadsverkiezingen, dat het vermoeden leeft dat er fraude is gepleegd. De gemeente van de Noord-Brabantse stad doet dinsdag aangifte, bevestigt het Openbaar Ministerie na berichtgeving van Omroep Brabant.
In totaal mochten in Bergen op Zoom 3069 mensen bij volmacht stemmen. Dat betekent dat iemand gemachtigd is om namens een andere kiezer die door bijvoorbeeld ziekte of vakantie niet zelf naar een stembureau kan komen, te stemmen. Bij twee stemlokalen zou het percentage volmachtstemmen met 19 tot 22 procent ver boven het gemiddelde van 8 tot hooguit 12 procent liggen, zo zegt een gemeentewoordvoerder tegen Omroep Brabant.
Een woordvoerder van het OM laat weten dat er maandag nog geen onderzoek loopt naar de mogelijke stembusfraude. Eerst wordt de aangifte afgewacht. Daarvoor staat dinsdag een afspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.
2 minuten geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.
4 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syrië in gesprek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal regio's waar natuurbranden kunnen ontstaan, neemt snel toe. In Flevoland, Gooi en Vechtstreek, Twente en Noord- en Oost-Gelderland geldt nu ook het hoogste waarschuwingsniveau door de aanhoudende droogte. Deze fase 2 is afgekondigd door de brandweer.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.
17 uur geleden