Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangifte tegen president Zuid-Afrika om overstromingen

Aangifte tegen president Zuid-Afrika om overstromingen

JOHANNESBURG (ANP) - Een coalitie van klimaatorganisaties heeft aangifte gedaan tegen de Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa en zijn kabinet wegens de overstromingen in de kustprovincie KwaZoeloe-Natal. Daardoor kwamen vorig weekend bijna vierhonderd mensen om het leven. De organisaties verwijten de regering ernstige nalatigheid bij het aanpakken van de klimaatcrisis. Dat maakt haar direct verantwoordelijk voor de doden, meldt Al-Jazeera.

Een woordvoerder van de coalitie zei tegen de zender dat hoewel de regering al jarenlang op de hoogte is van de gevaren van klimaatverandering, zij geen enkele praktische stap heeft gezet om de bevolking van Zuid-Afrika te beschermen.

KwaZoeloe-Natal werd afgelopen weekend getroffen door de zwaarste regenval in ruim zestig jaar. Op sommige plekken viel binnen 48 uur bijna de helft van wat er normaal gesproken in een jaar naar beneden komt. De watersnood leidde tot ingestorte bruggen en kapotte wegen, duizenden mensen verloren hun woning. In januari kwamen in hetzelfde gebied 25 mensen om door noodweer. In 2019 eisten overstromingen meer dan 80 levens in KwaZoeloe-Natal.

"Door de overheid aan te klagen voor dood door schuld zeggen we dat deze ramp een gevolg is van wanbeleid en criminele nalatigheid", aldus de woordvoerder. "Mensen gaan dood."

Meer uit Buitenland

Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

43 minuten geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

1 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

1 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

2 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

3 uur geleden
NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

6 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.

6 uur geleden