Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangifte tegen president Zuid-Afrika om overstromingen

Aangifte tegen president Zuid-Afrika om overstromingen

JOHANNESBURG (ANP) - Een coalitie van klimaatorganisaties heeft aangifte gedaan tegen de Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa en zijn kabinet wegens de overstromingen in de kustprovincie KwaZoeloe-Natal. Daardoor kwamen vorig weekend bijna vierhonderd mensen om het leven. De organisaties verwijten de regering ernstige nalatigheid bij het aanpakken van de klimaatcrisis. Dat maakt haar direct verantwoordelijk voor de doden, meldt Al-Jazeera.

Een woordvoerder van de coalitie zei tegen de zender dat hoewel de regering al jarenlang op de hoogte is van de gevaren van klimaatverandering, zij geen enkele praktische stap heeft gezet om de bevolking van Zuid-Afrika te beschermen.

KwaZoeloe-Natal werd afgelopen weekend getroffen door de zwaarste regenval in ruim zestig jaar. Op sommige plekken viel binnen 48 uur bijna de helft van wat er normaal gesproken in een jaar naar beneden komt. De watersnood leidde tot ingestorte bruggen en kapotte wegen, duizenden mensen verloren hun woning. In januari kwamen in hetzelfde gebied 25 mensen om door noodweer. In 2019 eisten overstromingen meer dan 80 levens in KwaZoeloe-Natal.

"Door de overheid aan te klagen voor dood door schuld zeggen we dat deze ramp een gevolg is van wanbeleid en criminele nalatigheid", aldus de woordvoerder. "Mensen gaan dood."

Meer uit Buitenland

Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

5 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

7 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

7 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

8 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

8 uur geleden
VAE onderschepten tot nu toe 172 Iraanse raketten en 755 drones

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.

8 uur geleden
Zelensky betuigt steun aan Golfregio en biedt hulp aan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.

8 uur geleden