Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangifte tegen Marktplaats om verkoop Scottish fold-katten

Aangifte tegen Marktplaats om verkoop Scottish fold-katten

DEN HAAG (ANP) - Dierenwelzijnsorganisatie House of Animals doet aangifte tegen Marktplaats om advertenties waarin kittens van het ras Scottish fold worden aangeboden. Deze katten zijn drager van een gen dat zorgt voor kraakbeenafwijkingen waardoor ze op latere leeftijd ernstige gezondheidsproblemen kunnen krijgen. Door de advertenties toe te staan faciliteert Marktplaats volgens House of Animals "ernstig dierenleed".

Sinds 2014 is verboden om te fokken met Schotse vouwoorkatten, ook als er gekruist wordt met een ander ras. De NVWA en de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming houden hier toezicht op en handhaven waar nodig. House of Animals documenteerde in drie maanden tijd meer dan honderd advertenties waarin Scottish fold-kittens werden aangeboden en deed undercoveronderzoek bij diverse aanbieders. Daaruit zou blijken dat verkopers wel degelijk op de hoogte zijn van het fokverbod. "Het viel op dat de Scottish fold vaak 'toevallig' gedekt was door de Britse korthaar van de buren. Ook werden poezen gedekt door een Scottish fold-kater die op Marktplaats als dekkater werd aangeboden", zegt de organisatie.

Oprichter Karen Soeters van House of Animals vindt het "ronduit schokkend dat in Nederland nog steeds open en bloot op zo'n grote schaal met deze dieren gefokt en gehandeld wordt, zonder normale handhaving. Marktplaats biedt daarmee feitelijk verboden waar aan en zal daarom onze aangifte niet kunnen negeren."

Inzet advertentiesite

Marktplaats doet er naar eigen zeggen alles aan om misbruik van het platform te voorkomen. Zo moeten aanbieders van honden en katten betalen voor het adverteren, zodat zij indien nodig via betaalgegevens snel kunnen worden opgespoord. Ook werkt het bedrijf samen met de NVWA, dat met een gespecialiseerd team toezicht houdt op advertenties voor dieren. Zo kunnen advertenties die niet voldoen aan de geldende wet- en regelgeving snel worden verwijderd en kan actie worden ondernomen tegen aanbieders. "Marktplaats zal, indien het houden van Scottish fold-katten bij wet verboden wordt, uiteraard de nodige stappen ondernemen met betrekking tot de Scottish fold-katten."

De Schotse vouwoorkat is de afgelopen tijd vaker onderwerp van gesprek door de spionagefilm Argylle die nu in de bioscoop draait, waarin de hoofdrolspeelster een exemplaar met zich mee draagt in een rugzak.

Meer uit Binnenland

Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

2 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

10 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

10 uur geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

11 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

1 dag geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

1 dag geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

1 dag geleden