Aangifte tegen Marktplaats om verkoop Scottish fold-katten
DEN HAAG (ANP) - Dierenwelzijnsorganisatie House of Animals doet aangifte tegen Marktplaats om advertenties waarin kittens van het ras Scottish fold worden aangeboden. Deze katten zijn drager van een gen dat zorgt voor kraakbeenafwijkingen waardoor ze op latere leeftijd ernstige gezondheidsproblemen kunnen krijgen. Door de advertenties toe te staan faciliteert Marktplaats volgens House of Animals "ernstig dierenleed".
Sinds 2014 is verboden om te fokken met Schotse vouwoorkatten, ook als er gekruist wordt met een ander ras. De NVWA en de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming houden hier toezicht op en handhaven waar nodig. House of Animals documenteerde in drie maanden tijd meer dan honderd advertenties waarin Scottish fold-kittens werden aangeboden en deed undercoveronderzoek bij diverse aanbieders. Daaruit zou blijken dat verkopers wel degelijk op de hoogte zijn van het fokverbod. "Het viel op dat de Scottish fold vaak 'toevallig' gedekt was door de Britse korthaar van de buren. Ook werden poezen gedekt door een Scottish fold-kater die op Marktplaats als dekkater werd aangeboden", zegt de organisatie.
Oprichter Karen Soeters van House of Animals vindt het "ronduit schokkend dat in Nederland nog steeds open en bloot op zo'n grote schaal met deze dieren gefokt en gehandeld wordt, zonder normale handhaving. Marktplaats biedt daarmee feitelijk verboden waar aan en zal daarom onze aangifte niet kunnen negeren."
Inzet advertentiesite
Marktplaats doet er naar eigen zeggen alles aan om misbruik van het platform te voorkomen. Zo moeten aanbieders van honden en katten betalen voor het adverteren, zodat zij indien nodig via betaalgegevens snel kunnen worden opgespoord. Ook werkt het bedrijf samen met de NVWA, dat met een gespecialiseerd team toezicht houdt op advertenties voor dieren. Zo kunnen advertenties die niet voldoen aan de geldende wet- en regelgeving snel worden verwijderd en kan actie worden ondernomen tegen aanbieders. "Marktplaats zal, indien het houden van Scottish fold-katten bij wet verboden wordt, uiteraard de nodige stappen ondernemen met betrekking tot de Scottish fold-katten."
De Schotse vouwoorkat is de afgelopen tijd vaker onderwerp van gesprek door de spionagefilm Argylle die nu in de bioscoop draait, waarin de hoofdrolspeelster een exemplaar met zich mee draagt in een rugzak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel partijen in de Tweede Kamer hebben woensdag zorgen geuit over de dinsdag aangekondigde stop voor nieuwe stroomaansluitingen in een deel van de provincie Utrecht. Kamerleden willen weten of de stop die in juli ingaat echt tijdelijk blijft en hoe het kabinet voorkomt dat ook andere regio's hiermee te maken krijgen.
3 uur geleden