Aangifte tegen Amsterdams corps om vrouwonvriendelijke speeches
AMSTERDAM (ANP) - Tegen enkele mannelijke leden van het Amsterdamse corps dat deze zomer in opspraak kwam vanwege vrouwonvriendelijke uitspraken, is deze week aangifte gedaan wegens "aanzetten tot haat, discriminatie en/of geweld", zo meldt Prakken d'Oliveira. Het advocatenkantoor staat de vrouw bij, die aangifte heeft gedaan.
De toespraken werden deze zomer gehouden tijdens de viering van het lustrum van het Amsterdamsch Studenten Corps en de Amsterdamsche Vrouwelijke Studenten Vereeniging en bevatten teksten als "de nekken van vrouwen breken, om hun lul erin te steken". Ook werd in de toespraken onder meer gezegd dat vrouwen "sperma-emmers" zijn.
"Deze uitlatingen kunnen, mede bezien in onderlinge samenhang, worden geduid als aanzetten tot haat, discriminatie en/of geweld jegens vrouwen. In de optiek van cliënte is hier sprake van vrouwenhaat", aldus Prakken d'Oliveira.
Geen OM-onderzoek
Het advocatenkantoor stelt verder dat uit mediaberichtgeving blijkt dat er geen onderzoek is ingesteld door het Openbaar Ministerie. De vrouw die aangifte heeft gedaan vindt echter dat het vinden van een oplossing niet aan A.S.C./A.V.S.V. zelf moet worden overgelaten. "Uit verschillende bronnen blijkt namelijk dat de uitspraken in kwestie kenmerkend zijn voor een diepgewortelde cultuur binnen het corps waarin dit type gedrag jegens vrouwen min of meer is genormaliseerd; het wordt weggezet als 'grap' die niet serieus genomen moet worden. Naar overtuiging van cliënte is er echter niets grappigs aan en wordt door het bagatelliseren ervan de drempel voor seksueel overschrijdend (en gewelddadig) gedrag verder verlaagd."
Prakken d'Oliveira laat weten dat hun cliënte geen banden heeft met het corps of het studentenwezen en "in een andere levensfase verkeert dan de gemiddelde studente".
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
7 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
10 uur geleden