Aangifte tegen Ajax-voetballer Labyad voor zware mishandeling
AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Zakaria Labyad van Ajax is al ruim een jaar verwikkeld in een juridisch proces. Een stukadoor heeft vorig jaar aangifte gedaan van zware mishandeling en bedreiging door Labyad en diens vader. De 28-jarige Utrechter deed op zijn beurt ook aangifte tegen de betreffende stukadoor, zo bevestigen de advocaten van beide partijen na berichtgeving door RTL Boulevard en De Telegraaf over de zaak.
Het draait om een incident uit de zomer van vorig jaar, bij de woning van Labyad in Blaricum. De stukadoor die de villa van de Ajacied opknapte, zegt op de oprit klappen te hebben gekregen van Labyad en diens vader en broer. De Marokkaanse international beschuldigt de man van huisvredebreuk en mishandeling.
De advocate van Labyad houdt het bij een korte verklaring. "Wij laten de inhoudelijke discussie graag waar deze hoort en dat is niet in de media, maar bij het Openbaar Ministerie en de rechtspraak." Ajax meldt "op de hoogte te zijn dat deze kwestie speelt", maar wil verder niet reageren.
Bewakingsbeelden
De zaak loopt al ruim een jaar, maar komt nu pas naar buiten. Volgens Labyad is dat bewust gedaan door de stukadoor om zijn "eer en goede naam" te beschadigen. De advocaat van de tegenpartij ontkent dat. "Mijn cliënt werkt in het hogere segment zoals voor John de Mol, die wil helemaal geen publiciteit. Als hij publiciteit had gewild, had hij dat al een jaar geleden kunnen doen."
Volgens de advocaat van de stukadoor uit Haarlemmermeer is op bewakingsbeelden te zien dat Labyad en twee van diens familieleden klappen hebben uitgedeeld. Het conflict zou gaan over de betaling voor de opknapwerkzaamheden in de villa van de voetballer. Labyad zou ontevreden zijn geweest over de geleverde kwaliteit en wilde daarom niet het afgesproken bedrag betalen.
Eredivisie
De oud-speler van PSV, Vitesse en FC Utrecht heeft dit seizoen een bijrol bij Ajax. Labyad kwam in de Eredivisie pas één keer in actie voor de landskampioen. Vorig seizoen speelde Labyad 22 wedstrijden in de competitie (vijf doelpunten) en vijf in de Champions League.
Eind vorig jaar werd een andere speler van Ajax, Quincy Promes, gearresteerd als verdachte van een steekpartij. De international van Oranje zou in juli vorig jaar op een feest in Abcoude een familielid hebben gestoken, iets wat de aanvaller zelf ontkent. Ajax verkocht Promes begin dit jaar aan de Russische club Spartak Moskou. Het OM maakte begin juli bekend de aanvaller strafrechtelijk te gaan vervolgen.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
4 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
13 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
18 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
18 uur geleden