Aangifte tegen Ajax-voetballer Labyad voor zware mishandeling
AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Zakaria Labyad van Ajax is al ruim een jaar verwikkeld in een juridisch proces. Een stukadoor heeft vorig jaar aangifte gedaan van zware mishandeling en bedreiging door Labyad en diens vader. De 28-jarige Utrechter deed op zijn beurt ook aangifte tegen de betreffende stukadoor, zo bevestigen de advocaten van beide partijen na berichtgeving door RTL Boulevard en De Telegraaf over de zaak.
Het draait om een incident uit de zomer van vorig jaar, bij de woning van Labyad in Blaricum. De stukadoor die de villa van de Ajacied opknapte, zegt op de oprit klappen te hebben gekregen van Labyad en diens vader en broer. De Marokkaanse international beschuldigt de man van huisvredebreuk en mishandeling.
De advocate van Labyad houdt het bij een korte verklaring. "Wij laten de inhoudelijke discussie graag waar deze hoort en dat is niet in de media, maar bij het Openbaar Ministerie en de rechtspraak." Ajax meldt "op de hoogte te zijn dat deze kwestie speelt", maar wil verder niet reageren.
Bewakingsbeelden
De zaak loopt al ruim een jaar, maar komt nu pas naar buiten. Volgens Labyad is dat bewust gedaan door de stukadoor om zijn "eer en goede naam" te beschadigen. De advocaat van de tegenpartij ontkent dat. "Mijn cliënt werkt in het hogere segment zoals voor John de Mol, die wil helemaal geen publiciteit. Als hij publiciteit had gewild, had hij dat al een jaar geleden kunnen doen."
Volgens de advocaat van de stukadoor uit Haarlemmermeer is op bewakingsbeelden te zien dat Labyad en twee van diens familieleden klappen hebben uitgedeeld. Het conflict zou gaan over de betaling voor de opknapwerkzaamheden in de villa van de voetballer. Labyad zou ontevreden zijn geweest over de geleverde kwaliteit en wilde daarom niet het afgesproken bedrag betalen.
Eredivisie
De oud-speler van PSV, Vitesse en FC Utrecht heeft dit seizoen een bijrol bij Ajax. Labyad kwam in de Eredivisie pas één keer in actie voor de landskampioen. Vorig seizoen speelde Labyad 22 wedstrijden in de competitie (vijf doelpunten) en vijf in de Champions League.
Eind vorig jaar werd een andere speler van Ajax, Quincy Promes, gearresteerd als verdachte van een steekpartij. De international van Oranje zou in juli vorig jaar op een feest in Abcoude een familielid hebben gestoken, iets wat de aanvaller zelf ontkent. Ajax verkocht Promes begin dit jaar aan de Russische club Spartak Moskou. Het OM maakte begin juli bekend de aanvaller strafrechtelijk te gaan vervolgen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
4 minuten geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
10 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
12 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
13 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
2 uur geleden