Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangifte Staatsbosbeheer na brand in Deurnese Peel

Aangifte Staatsbosbeheer na brand in Deurnese Peel

DEN HAAG (ANP) - Staatsbosbeheer heeft aangifte gedaan van brandstichting vanwege de natuurbrand in de Deurnese Peel. Dat heeft een woordvoerder van Staatsbosbeheer bevestigd naar aanleiding van een bericht in het Eindhovens Dagblad.

In de Deurnese Peel woedde in april dagenlang een grote brand, die zo'n 800 van de in totaal 1000 hectare natuurgebied verwoestte. Wie te dicht bij de vuurzee woonde, moest tijdelijk het huis verlaten. In de weken daarna bleef het vuur ondergronds doorsmeulen, en laaide her en der geregeld op.

Volgens een woordvoerder heeft Staatsbosbeheer al snel na het ontstaan van de brand aangifte gedaan. "Dat is gebruikelijk bij dit soort branden zodat de politie en brandweer onderzoek kunnen doen. Er zijn nog geen resultaten bekend. Er zijn na gesprekken van onze plaatselijke collega met onder meer de dorpsraden wel vermoedens van brandstichting."

Meer uit Binnenland

Vijlbrief 'zeer bezorgd' om angstcultuur opleidingsplekken UWV

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.

26 minuten geleden
Vier jaar cel voor brandstichting binnenstad Arnhem

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.

26 minuten geleden
De Vos (FVD) na zomerreces paar maanden met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.

27 minuten geleden
Jetten vindt Europa te vaak aan zijlijn staan in Midden-Oosten

NICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syrië in gesprek.

1 uur geleden
Meer regio's naar hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Het aantal regio's waar natuurbranden kunnen ontstaan, neemt snel toe. In Flevoland, Gooi en Vechtstreek, Twente en Noord- en Oost-Gelderland geldt nu ook het hoogste waarschuwingsniveau door de aanhoudende droogte. Deze fase 2 is afgekondigd door de brandweer.

3 uur geleden
Militair VS opgepakt om weddenschap met voorkennis op val Maduro

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.

10 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

17 uur geleden