Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangifte gevangenis Nieuwersluis om mogelijk wangedrag personeel

Aangifte gevangenis Nieuwersluis om mogelijk wangedrag personeel

NIEUWERSLUIS (ANP) - De directie van de vrouwengevangenis in Nieuwersluis (Utrecht) heeft aangifte gedaan van mogelijk wangedrag door medewerkers richting gedetineerden. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI).

Dit naar aanleiding van een rapport van de Inspectie Justitie en Veiligheid van eind vorige maand, waarin gedetineerden verklaarden slachtoffer te zijn geworden van seksueel grensoverschrijdend gedrag. "Het gaat om seksueel getinte opmerkingen van medewerkers richting de gevangenen, maar ook om tongzoenen, orale bevrediging en relaties tussen medewerkers en gedetineerden. Ook zou er worden gepest, geschreeuwd en gescholden", zo vat de DJI de signalen samen.

Een deel van de signalen is eerder al door Bureau Integriteit van DJI onderzocht, dat leidde onder meer tot ontslag of het op non-actief zetten van personeel. Omdat vrouwelijke gedetineerden zeggen dat het wangedrag van het personeel omvangrijker is, is ervoor gekozen om aangifte te doen bij de politie, aldus de DJI. "De onderste steen moet boven", zegt vestigingsdirecteur Francesca Salamone.

Urgente situatie

De Inspectie meldde vorige maand dat de mate en frequentie van het niet-integere gedrag niet is onderzocht, maar dat er wel een beeld is ontstaan dat het niet om iets incidenteels gaat. Het is een "voortdurende en urgente situatie". Geadviseerd werd om op elke afdeling gedurende het dagprogramma minstens één vrouwelijke gevangenismedewerker aanwezig te laten zijn.

Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) nam maatregelen na publicatie van het rapport van de Inspectie.

Meer uit Binnenland

Amsterdamse politie ontruimt gebouwen vanwege mogelijk explosief

AMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam-West heeft dinsdagmiddag bij de Nierkerkestraat de omgeving afgezet en meerdere gebouwen ontruimd. In een auto die crashte na een politieachtervolging zit mogelijk explosief materiaal, meldt de veiligheidsregio.

13 minuten geleden
Inspectie: veiligheid onder druk in jeugdgevangenis Lelystad

LELYSTAD (ANP) - In de jeugdgevangenis in Lelystad staat de veiligheid van jongeren en personeel ernstig onder druk. Dat concluderen de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie van het Onderwijs na onderzoek.

56 minuten geleden
OM eist taak- en celstraf voor malafide handel in puppy's

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Amsterdam 200 uur werkstraf en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden geëist tegen de 29-jarige Berkan D. uit Best voor illegale handel in jonge hondjes. Volgens justitie verkocht D. piepjonge pomeriaantjes (dwergkeeshondjes), die hij van een fokker in Bulgarije betrok. De pups waren veelal ziek en werden in Nederland en België verkocht met vervalste hondenpaspoorten. Vijf hondjes overleden na de verkoop.

1 uur geleden
Rechter: dit jaar nog besluit over vergunning Lelystad Airport

ARNHEM (ANP) - Het kabinet moet voor het einde van dit jaar een besluit nemen over het verlenen van een natuurvergunning aan Lelystad Airport. Landbouw- en natuurminister Jaimi van Essen verwacht daar in 2030 over te beslissen, maar dat duurt volgens de rechter "onnodig lang". Het vliegveld vroeg ruim zes jaar geleden al een vergunning aan, maar een besluit daarover werd steeds uitgesteld.

1 uur geleden
Cel en tbs voor verkrachting meisje (7) in Zuiderpark Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank heeft dinsdag een 55-jarige Rotterdammer veroordeeld tot twee jaar cel en tbs met dwangverpleging voor verkrachting en aanranding van een 7-jarig meisje. Hij zou het kind op 12 augustus hebben aangevallen in het Zuiderpark in Rotterdam.

1 uur geleden
Onderzoekers ontdekken nieuwe ster rond beroemde ster Betelgeuze

DEN HAAG (ANP) - Astronomen hebben overtuigend bewijs gevonden dat Betelgeuze, een van de bekendste sterren aan de nachthemel, niet alleen is. Dat blijkt uit een onderzoeksartikel in vakblad Astronomy & Astrophysics. Een team van onderzoekers maakte een opname van een partner-ster, die ze Betelgeuze B noemen. De hoofdonderzoeker noemt het "de afsluiting van een zoektocht die een eeuw heeft geduurd."

1 uur geleden
Vakantiegangers claimen nog niet massaal schade om natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben de eerste schademeldingen binnen van vakantiegangers die zijn getroffen door de grote natuurbranden in Spanje en Frankrijk, maar dit zijn er nog niet veel. Mensen bellen tot nu toe vooral om informatie in te winnen over hun reis- en annuleringsverzekering als zij niet meer naar hun bestemming willen of voortijdig willen vertrekken. Dat melden verzekeraars NN, Interpolis en ANWB.

2 uur geleden