Aangifte gedaan tegen vlogger na homohaat in HTM-tram
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een aangifte binnengekregen van het incident in een Haagse tram, waar een man slachtoffer werd van homohaat door een vlogger. De kwestie kreeg de afgelopen dagen landelijk veel aandacht. Een medepassagier kwam voor het slachtoffer op.
Een politiewoordvoerder meldt woensdag dat maandag aan het einde van de middag de aangifte van belediging is opgenomen. Wie de aangifte heeft gedaan, kan de woordvoerder uit privacyoverwegingen niet zeggen. Naderhand hebben ook verschillende getuigen melding gedaan van wat ze hebben gezien. Of die meldingen voor of na de landelijke aandacht werden gedaan, weet zij niet.
De zaak draait om een vlogger die in een HTM-tram een man filmde met nagellak op en vervolgens daarover homofobe uitspraken deed. Een medepassagier kwam vervolgens voor het slachtoffer op. De vlogger heeft zelf een filmpje van het gebeuren online geplaatst.
Onderzoek
De politie neemt dit soort zaken volgens de zegsvrouw heel serieus. "We zijn bezig met deze zaak", aldus de woordvoerder. Er is nog geen aanhouding verricht. Het AD meldde woensdag dat de vlogger al langer voor onrust zorgt in Den Haag en vaker mensen heeft bedreigd en belaagd, en daarvan video's heeft gemaakt. De politiewoordvoerder zegt dat "dit soort signalen" ook worden meegenomen. De zegsvrouw wil ook benadrukken dat mensen altijd aangifte moeten doen van dit soort incidenten, "zodat we ze kunnen oppakken. En als het gaande is, via 112, zodat we het gelijk kunnen oppakken".
HTM is aan het onderzoeken wat ze "ermee" kunnen, zegt een woordvoerder van de vervoerder. "We zijn beperkt in de mogelijkheden om dit soort dingen te voorkomen. We kunnen niet voorkomen dat mensen zich misdragen." Toch wil HTM volgens haar kijken wat kan worden gedaan in een poging dit soort misdragingen te voorkomen. "We vervoeren 300.000 mensen per dag. We kunnen niet iedereen in de gaten houden, dus we moeten kijken wat kan." De vlogger een reisverbod opleggen gaat volgens haar niet lukken. "Dat moet je kunnen handhaven", zegt ze. Den Haag kent een open systeem, legt ze uit. Dat houdt in dat mensen overal erop en eraf kunnen. "Dat maakt het heel ingewikkeld om het te handhaven."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Kamerzetel die FVD-leider Lidewij de Vos tijdelijk heeft verlaten vanwege haar zwangerschapsverlof, wordt ingenomen door Iem Al Biyati, de voormalige voorzitter van de jongerentak JFVD. Dat melden partijvoorzitter Thierry Baudet en een woordvoerder van de radicaal-rechtse partij.
23 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - In het onderzoek naar de dood van een vrouw in een woonzorglocatie in Lelystad heeft de politie herkenbare beelden van een man gedeeld. Zaterdagavond werd het lichaam van de vrouw gevonden in haar woning in woonzorgcentrum 't Landleven aan de Groene Velden. Dat is een locatie voor mensen met dementie.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 16 juni is het in De Bilt niet warmer geweest dan 20 graden. Daarmee is het recordaantal opeenvolgende warme dagen, waarbij het warmer moet zijn dan 20 graden, op 64 blijven staan. Het werd in De Bilt woensdag niet warmer dan 19,7 graden, aldus Weeronline.
5 uur geledenFREDERICKTOWN (ANP) - In de Verenigde Staten zijn drie Nederlanders om het leven gekomen toen de Ford Transit waarin ze zaten werd geraakt door een vrachtwagen. Het gebeurde dinsdagmiddag (plaatselijke tijd) in Fredericktown, in de staat Ohio. Volgens de verkeerspolitie van Ohio verzuimde de Nederlandse bestuurder van het busje te stoppen bij een stopbord, waarna een vrachtwagen op het busje inreed.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarktketen Lidl waarschuwt voor een chocoladepudding met een bacterie die maag- en darmklachten kan veroorzaken. Het gaat om de Milbona High Protein Pudding Chocolate Flavour 200 gram met de houdbaarheidsdatum 14-09-2026. "Eet de pudding niet."
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De gemeente Den Bosch wil de mogelijkheid om "harde maatregelen" te kunnen nemen als er onrust en onveilige situaties ontstaan rondom de mogelijke asielopvang in Engelen. Dat staat in een voorlopig leefbaarheidsplan, dat woensdag werd bekendgemaakt. De gemeente presenteert daarin een zogenoemde 'escalatieladder', waarbij zij bij de laatste stap dwangsommen wil kunnen opleggen aan het COA. Ook willen ze bij aanhoudende onrust de vergunningsvoorwaarden kunnen aanpassen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestuurders van trekkers die op de snelweg rijden zouden strafrechtelijk moeten worden aangepakt. Datzelfde geldt bij het afplakken van kentekens. Dat is het uitgangspunt voor het handelen van politie en Openbaar Ministerie in afstemming met gemeenten, zegt een woordvoerder van het Parket-Generaal van het OM. Met aanpakken kan worden bedoeld beboeten maar ook strafrechtelijk vervolgen, aldus het OM.
8 uur geleden