Aangifte door Groningen Airport Eelde om trekkers op landingsbaan
GRONINGEN (ANP) - Groningen Airport Eelde doet aangifte tegen boeren die donderdagavond laat met hun trekkers de start- en landingsbaan van het vliegveld op reden. Een woordvoerder van het vliegveld bevestigt een bericht hierover van RTV Noord.
Ongeveer vijftig trekkers hielden donderdagavond aanvankelijk op het voorterrein van het vliegveld een protestactie, zoals die ook op andere plekken in het land plaatsvond. Dat verliep rustig en gemoedelijk, aldus de zegsvrouw. Tegen 23.00 uur leidde de politie de demonstranten van het voorterrein af, maar ineens namen circa twintig trekkers een andere afslag. "Via de achterkant van ons terrein zijn ze de start- en landingsbaan opgereden", aldus de woordvoerder.
Om op die baan te komen, werd een hek vernield. "Het oprijden van de baan is echt moedwillig geweest. Ze moesten echt een achterafroute nemen en hebben een hek geforceerd", zegt de woordvoerder.
Medische vluchten
Het vliegveld was op het moment dat de boeren de baan op reden nog open voor medische vluchten, zoals donorvluchten. Een medewerker van het vliegveld besloot de boeren tegemoet te rijden. Na korte tijd gingen de demonstranten weg. "Gelukkig wel, want de veiligheid komt hierdoor in het geding." In de korte periode dat de boeren op de start- en landingsbaan stonden, vonden er geen medische vluchten plaats. Het vliegverkeer is dan ook niet gehinderd door de actie.
Wel is behalve aan het hek ook schade ontstaan aan de baanverlichting. Die schade had in de tonnen kunnen lopen, maar is uiteindelijk redelijk beperkt gebleven, zegt de woordvoerder. "De schade is dermate hersteld dat er gewoon kan worden gevlogen."
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
4 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
6 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
17 uur geleden