Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangifte door Groningen Airport Eelde om trekkers op landingsbaan

Aangifte door Groningen Airport Eelde om trekkers op landingsbaan

GRONINGEN (ANP) - Groningen Airport Eelde doet aangifte tegen boeren die donderdagavond laat met hun trekkers de start- en landingsbaan van het vliegveld op reden. Een woordvoerder van het vliegveld bevestigt een bericht hierover van RTV Noord.

Ongeveer vijftig trekkers hielden donderdagavond aanvankelijk op het voorterrein van het vliegveld een protestactie, zoals die ook op andere plekken in het land plaatsvond. Dat verliep rustig en gemoedelijk, aldus de zegsvrouw. Tegen 23.00 uur leidde de politie de demonstranten van het voorterrein af, maar ineens namen circa twintig trekkers een andere afslag. "Via de achterkant van ons terrein zijn ze de start- en landingsbaan opgereden", aldus de woordvoerder.

Om op die baan te komen, werd een hek vernield. "Het oprijden van de baan is echt moedwillig geweest. Ze moesten echt een achterafroute nemen en hebben een hek geforceerd", zegt de woordvoerder.

Medische vluchten

Het vliegveld was op het moment dat de boeren de baan op reden nog open voor medische vluchten, zoals donorvluchten. Een medewerker van het vliegveld besloot de boeren tegemoet te rijden. Na korte tijd gingen de demonstranten weg. "Gelukkig wel, want de veiligheid komt hierdoor in het geding." In de korte periode dat de boeren op de start- en landingsbaan stonden, vonden er geen medische vluchten plaats. Het vliegverkeer is dan ook niet gehinderd door de actie.

Wel is behalve aan het hek ook schade ontstaan aan de baanverlichting. Die schade had in de tonnen kunnen lopen, maar is uiteindelijk redelijk beperkt gebleven, zegt de woordvoerder. "De schade is dermate hersteld dat er gewoon kan worden gevlogen."

Meer uit Binnenland

Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

44 minuten geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

51 minuten geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

57 minuten geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

2 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

3 uur geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

4 uur geleden
Brandweer: natuurbrand op Oirschotse Hei nog niet onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.

4 uur geleden