Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangifte doen van inkomstenbelasting kan weer

Aangifte doen van inkomstenbelasting kan weer

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders kunnen vanaf woensdag 1 maart weer hun belastingaangifte doen. Ondernemers en particulieren die van de Belastingdienst een oproep hebben gekregen, hebben tot 1 mei de tijd om de aangifte over afgelopen jaar in te leveren. Zonder zo'n oproep hebben mensen vijf jaar de tijd om aangifte te doen.

Vorig jaar kreeg de Belastingdienst 9,5 miljoen aangiften voor de inkomstenbelasting binnen. Dat was iets minder dan het record van 9,8 miljoen belastingaangiftes uit 2021.

De Belastingdienst had vorig jaar 6,8 miljoen particulieren en 1,5 miljoen ondernemers verzocht om aangifte inkomstenbelasting te doen. Dat het aantal aangiften hoger lag, kwam doordat ook mensen die geen aangifte hoefden te doen, dat uit eigen beweging toch hebben gedaan omdat zij mogelijk geld terug konden krijgen.

Meer uit Financieel

Zorgen om oplopende olieprijs bezorgen Wall Street verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.

1 uur geleden
Apple onthult eerste vouwbare iPhone voor 1999 dollar

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.

3 uur geleden
Vakbonden noemen landelijke ov-staking geslaagd

UTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.

4 uur geleden
Bedrijf achter Carglass mogelijk naar de beurs

BRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.

4 uur geleden
Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

6 uur geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

6 uur geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

7 uur geleden