Aangifte CIDI tegen Instagramaccount wegens aanzetten tot haat
DEN HAAG (ANP) - CIDI (Centrum Informatie en Documentatie Israël) heeft aangifte gedaan tegen de eigenaar van het Instagramaccount CestMocro wegens het aanzetten tot haat en geweld tegen Joden. Ook tegen reageerders op het platform is aangifte gedaan. CIDI heeft demissionair premier Mark Rutte en demissionair justitieminister Dilan Yeşilgöz laten weten dat er "enorme zorgen" zijn over uitingen die op het platform worden gedaan. CIDI wil dat de bewindslieden zich uitspreken tegen "deze vorm van ophitsing", aldus de organisatie woensdag.
Het account heeft volgens CIDI een miljoen volgers en dat zijn vooral jongeren. Een ander Instagramaccount van dezelfde eigenaar, CestMocroTV, heeft bijna 400.000 volgers. In de reacties komen veel antisemitische uitlatingen voor. "Ze gaan over alle grenzen en zijn diep beledigend voor de Joodse gemeenschap in ons land. Ze zijn schokkend, verwerpelijk en zetten aan tot haat en geweld tegen Joden. Geen enkele emotie over de oorlog tussen Israël en Hamas rechtvaardigt deze huiveringwekkende uitingen", stelt CIDI.
De organisatie wil dat het Openbaar Ministerie de eigenaar van het account en de reageerders vervolgt voor groepsbelediging, bedreiging en intimidatie. CIDI wil ook dat het account offline wordt gehaald, aangezien de inhoud in strijd is met de openbare orde en de nationale veiligheid bedreigt. "Het uitzonderen en beledigen van een bevolkingsgroep kan niet anders worden opgevat dan als een belediging van alle Nederlanders die een fatsoenlijke rechtsstaat voorstaan", zegt CIDI.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
9 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
10 uur geleden