Aangifte CIDI tegen Instagramaccount wegens aanzetten tot haat
DEN HAAG (ANP) - CIDI (Centrum Informatie en Documentatie Israël) heeft aangifte gedaan tegen de eigenaar van het Instagramaccount CestMocro wegens het aanzetten tot haat en geweld tegen Joden. Ook tegen reageerders op het platform is aangifte gedaan. CIDI heeft demissionair premier Mark Rutte en demissionair justitieminister Dilan Yeşilgöz laten weten dat er "enorme zorgen" zijn over uitingen die op het platform worden gedaan. CIDI wil dat de bewindslieden zich uitspreken tegen "deze vorm van ophitsing", aldus de organisatie woensdag.
Het account heeft volgens CIDI een miljoen volgers en dat zijn vooral jongeren. Een ander Instagramaccount van dezelfde eigenaar, CestMocroTV, heeft bijna 400.000 volgers. In de reacties komen veel antisemitische uitlatingen voor. "Ze gaan over alle grenzen en zijn diep beledigend voor de Joodse gemeenschap in ons land. Ze zijn schokkend, verwerpelijk en zetten aan tot haat en geweld tegen Joden. Geen enkele emotie over de oorlog tussen Israël en Hamas rechtvaardigt deze huiveringwekkende uitingen", stelt CIDI.
De organisatie wil dat het Openbaar Ministerie de eigenaar van het account en de reageerders vervolgt voor groepsbelediging, bedreiging en intimidatie. CIDI wil ook dat het account offline wordt gehaald, aangezien de inhoud in strijd is met de openbare orde en de nationale veiligheid bedreigt. "Het uitzonderen en beledigen van een bevolkingsgroep kan niet anders worden opgevat dan als een belediging van alle Nederlanders die een fatsoenlijke rechtsstaat voorstaan", zegt CIDI.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.
2 uur geleden