Aangever De Jong helpt Barcelona aan benauwde zege in titelrace
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft FC Barcelona met een assist aan een belangrijke en zwaarbevochten thuiszege op Osasuna geholpen. De 25-jarige Nederlander was in de 85e minuut met een kopbal de aangever voor het beslissende doelpunt van Jordi Alba: 1-0. Middenmoter Osasuna speelde ruim een uur met een man minder na een rode kaart voor verdediger Jorge Herrando.
Barcelona zet door de overwinning een volgende stap naar de Spaanse landstitel. De voorsprong op rivaal Real Madrid is met nog vijf wedstrijden te spelen 14 punten. Real komt dinsdagavond nog wel in actie tegen Real Sociedad.
De Catalanen hadden de hele wedstrijd het overwicht, maar hadden de rode kaart voor de debuterende Herrando nodig om tot grote kansen te komen. De verdediger werd weggestuurd nadat hij de doorgebroken Pedri had vastgehouden. Daar ging een steekpass van De Jong aan vooraf.
De Jong was als aangever ook bij verschillende gemiste grote kansen van Barcelona betrokken. Tien minuten na rust dook de Nederlander zelf op voor het doel, maar zijn inzet van dichtbij eindigde op de doelman. Spits Robert Lewandowski vond in de 79e minuut wel het net, maar de treffer ging niet door vanwege buitenspel.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
40 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
50 minuten geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
8 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
9 uur geleden