Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangevallen agent Tilburg: noodknop werkte niet

Aangevallen agent Tilburg: noodknop werkte niet

TILBURG (ANP) - Een agent die zondagochtend vroeg in Tilburg werd aangevallen door een verdachte, heeft meerdere keren niet kunnen zenden met zijn portofoon. Ook werkte de noodknop tot twee keer toe niet, schrijft hij op Twitter. "Dit moet echt opgelost worden", meldt de agent, die met #C2000 naar het vernieuwde communicatiesysteem C2000 wijst.

Via C2000 communiceren 80.000 hulpverleners 24 uur per dag met elkaar en met de meldkamer. Begin deze maand meldden politievakbond ACP en de centrale ondernemingsraad van de politie al bezorgd te zijn. Het eind januari vernieuwde systeem zou nog niet overal goed werken. Vooral de portofoons, die politiemensen bij zich dragen om contact te houden, zouden haperen.

Over het oude C2000 waren veel klachten, dus vernieuwing was volgens de ACP hard nodig. ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp noemde het dan ook een tegenvaller dat er toch weer problemen optraden. "Risicovolle situaties, waar we voorgaande jaren meermaals op hebben gewezen, zijn dus helaas nog altijd niet uitgesloten", zei hij. De korpsleiding erkende dat nog niet alle functionaliteiten overal goed werken, maar er zou hard worden gewerkt aan aanpassingen en updates.

Onder invloed

In Tilburg liep uiteindelijk een agent licht letsel op. Twee agenten hadden daar op de Noordhoekring gezien hoe een man een vrouw richting de bosjes trok en mishandelde. Toen de agenten ingrepen, liep de man snel weg. Een agent die de man achterna liep en hem aansprak, werd door de verdachte ineens vol met gebalde vuist richting het gezicht geslagen.

Politieteam Tilburg-Centrum meldt op Facebook dat een "geweldsexplosie" volgde. De agent kon klappen op zijn hoofd en lichaam afweren en uiteindelijk werd de man met veel verzet, geweld en het gebruik van pepperspray aangehouden. De verdachte, een Poolse man, bleek onder invloed van alcohol te zijn. De agenten hebben aangifte gedaan. De vrouw is opgevangen. De mishandeling had vermoedelijk te maken met een conflict in de relationele sfeer.

Meer uit Binnenland

Meerdere aanhoudingen voor drogeren, misbruiken en filmen vrouwen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft in een groot onderzoek naar seksueel misbruik van vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan vier verdachten aangehouden. Vier anderen zijn geïdentificeerd, maar zitten op het moment niet vast. "De verdenkingen tegen de mannen lopen uiteen. Zo hebben zij deelgenomen aan een besloten groep waarin illegaal verkregen beelden van gedrogeerde slachtoffers werden gedeeld", laat de politie weten.

52 minuten geleden
Maagverkleining vergoed voor kleine groep tieners met obesitas

DIEMEN (ANP) - Voor een beperkt aantal tieners met ernstige obesitas wordt een maagverkleining vergoed vanuit het basispakket, meldt Zorginstituut Nederland donderdag. Het gaat om enkele tientallen jongeren per jaar met ernstig of zeer ernstig overgewicht "bij wie het aanpassen van hun leefstijl en eetpatroon met een intensief traject niet genoeg helpt", aldus het instituut.

53 minuten geleden
Code geel vanaf het middaguur in het gehele oosten van Nederland

DE BILT (ANP) - In heel Nederland is donderdag code geel van kracht, meldt het KNMI. Het weerinstituut waarschuwt voor enkele "pittige regen- en onweersbuien met kans op windstoten en hagel".

1 uur geleden
Rekenkamer: Amsterdam moet werk maken van deeltweewielers

AMSTERDAM (ANP) - Als Amsterdam mensen echt uit de auto wil hebben, moet de stad gaan doorpakken met zogeheten buurthubs. Daar kunnen gebruikers switchen naar deelscooters en deel(bak)fietsen. De Rekenkamer Amsterdam zegt dat het aanbod van deze hubs nu nog te beperkt is en dat het effect ervan op het stadsverkeer daardoor "te verwaarlozen" is.

4 uur geleden
Groene Hart kan volgend jaar alsnog opengaan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De Zuid-Hollandse coalitie heeft de plannen om in het Groene Hart ruimte te maken voor windturbines voorlopig teruggetrokken, maar volgend jaar kunnen alsnog locaties worden opengesteld. In theorie kunnen dat zelfs meer locaties zijn dan de drie die nu concreet in beeld waren. Twaalf potentiële plekken die volgens de provincie technisch geschikt zijn, worden de komende maanden nogmaals onderzocht.

4 uur geleden
Concerten Ye in Arnhem kunnen doorgaan, rapper mag blijven

AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.

14 uur geleden
AOb: examenuitslag van meer dan 56.000 vmbo-leerlingen dag later

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).

16 uur geleden