Aangespoelde pakketten bevatten vermoedelijk drugs, zegt politie
EGMOND AAN ZEE (ANP) - De pakketten die vrijdag aanspoelden op de stranden van het Noord-Hollandse Egmond en Bergen bevatten vermoedelijk drugs, meldt de politie. De exacte inhoud wordt nog onderzocht.
Waarnemend burgemeester Marjan van Kampen van de gemeente Bergen vaardigde na de vondst een noodbevel uit voor het strand. Agenten en boa's hebben strandbezoekers weggestuurd, zodat politie, douane en andere betrokken diensten ongestoord hun werk konden doen. Ook zaterdag wordt het strand nog in de gaten gehouden.
De politie raadt strandgangers aan van de pakketten af te blijven en 112 te bellen, als niet duidelijk is wat erin zit.
De afgelopen weken spoelden langs vrijwel de hele Nederlandse kust en op enkele Waddeneilanden pakketten met verdachte inhoud, zoals cocaïne, aan. Zo werden vondsten gedaan in Scheveningen, Ouddorp, Rockanje en Oostvoorne en op Vlieland en Ameland.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
8 minuten geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
3 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
9 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
9 uur geleden