Aangespoelde pakketten bevatten vermoedelijk drugs, zegt politie
EGMOND AAN ZEE (ANP) - De pakketten die vrijdag aanspoelden op de stranden van het Noord-Hollandse Egmond en Bergen bevatten vermoedelijk drugs, meldt de politie. De exacte inhoud wordt nog onderzocht.
Waarnemend burgemeester Marjan van Kampen van de gemeente Bergen vaardigde na de vondst een noodbevel uit voor het strand. Agenten en boa's hebben strandbezoekers weggestuurd, zodat politie, douane en andere betrokken diensten ongestoord hun werk konden doen. Ook zaterdag wordt het strand nog in de gaten gehouden.
De politie raadt strandgangers aan van de pakketten af te blijven en 112 te bellen, als niet duidelijk is wat erin zit.
De afgelopen weken spoelden langs vrijwel de hele Nederlandse kust en op enkele Waddeneilanden pakketten met verdachte inhoud, zoals cocaïne, aan. Zo werden vondsten gedaan in Scheveningen, Ouddorp, Rockanje en Oostvoorne en op Vlieland en Ameland.
Meer uit Binnenland
GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
9 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
14 uur geleden