Aangespoelde orka bij Cadzand overleden
N i e u w bericht, vervangt: Levende orka aangespoeld bij Cadzand
CADZAND (ANP) - De levende orka die zaterdag is aangespoeld op het strand bij de Zeeuwse badplaats Cadzand is overleden, meldt SOS Dolfijn even voor middernacht. "Na een korte doodstrijd is ze ingeslapen op het strand. SOS Dolfijn is alle hulpverleners ontzettend dankbaar. Ook dank voor alle lieve berichten en medeleven", twittert de organisatie.
Eerder zaterdag brachten de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) en SOS Dolfijn naar buiten dat het beest levend was aangespoeld. Het dier werd door de KNRM terug naar open zee geholpen, maar spoelde ongeveer een uur later opnieuw aan. SOS Dolfijn noemde de situatie toen zorgelijk.
Een woordvoerder van SOS Dolfijn legde uit dat het "geen goed teken is" dat het dier weer vast is komen te zitten. Er werd gekeken hoe er het beste geholpen kon worden. De KNRM legde uit dat de orka ondertussen nat wordt gehouden.
Het gaat volgens SOS Dolfijn om een dier van zo'n 5,5 meter groot. Orka's zijn de grootste dolfijnachtigen en kunnen "tot een ruime 9 meter groot worden", aldus SOS Dolfijn.
Eerder maakte de KNRM melding van twee aangespoelde orka's, waarvan er eentje op eigen kracht naar open zee zou zijn gegaan, maar het is onduidelijk of dit dier alleen is waargenomen voor de kust of dat deze tweede orka ook daadwerkelijk op het strand terecht is gekomen.
Behalve reddingsorganisaties was ook burgemeester Marga Vermue van de gemeente Sluis, waar Cadzand onder valt, aanwezig op het strand. Op Twitter bedankt Vermue de lokale afdeling van de KNRM voor de inzet bij de reddingsactie.
Het komt zeer zelden voor dat een levende orka aanspoelt in Nederland. De laatste orka waarbij ingrijpen nodig bleek, was Morgan, die in 2010 sterk verzwakt uit de Waddenzee bij Lauwersoog werd gehaald. Morgan verbleef bijna anderhalf jaar in het Dolfinarium in Harderwijk voordat ze in het Spaanse attractiepark Loro Parque op Tenerife werd geplaatst.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 365.000 reizigers maken deze zomer gebruik van de speciale kortingspas voor de trein. Dat laat de NS weten.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Vanwege een fatbikeverbod zijn in Amsterdam en in Enschede zo'n honderd boetes uitgedeeld, zo bevestigen woordvoerders van beide gemeenten na berichtgeving van de NOS. In Amsterdam is sinds 11 mei een fatbikeverbod van kracht in het Vondelpark en in de binnenstad van Enschede geldt zo'n verbod overdag sinds 11 maart.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.
9 uur geledenBABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.
9 uur geleden