Aangespoelde blauwe haai weer in zee uitgezet
OUDDORP (ANP) - Een blauwe haai die zaterdagmiddag aanspoelde bij de Zuid-Hollandse badplaats Ouddorp is zaterdagavond na een bezoekje aan Diergaarde Blijdorp in Rotterdam weer uitgezet in zee. Reddingswerkers probeerden het dier van 1,86 meter lengte 's middags al in zee te krijgen, maar diverse pogingen mislukten.
Het reddingsteam Zeedieren vervoerde na de mislukte terugzetpogingen de haai in een dolfijnenkist met zuurstoftank naar Rotterdam. In Blijdorp werd het beest ondergebracht in de vissenquarantaine van het Oceanium. De haai werd onderzocht door een dierenarts, bleek in redelijke conditie en had geen zichtbare verwondingen. Na overleg met diverse deskundigen werd besloten met een boot van de KNRM hem naar open zee te brengen. "De haai heeft zo de beste overlevingskansen. We hebben er vertrouwen in dat de blauwe haai in open zee zijn weg vindt", aldus Blijdorp.
Het is volgens Blijdorp erg bijzonder dat een blauwe haai levend is aangespoeld aan de Nederlandse kust. Ze komen van nature niet voor in de Noordzee maar in gematigde en subtropische diepzeeën. Hoe het dier hier verzeild is geraakt, is niet bekend.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
53 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
3 uur geleden