Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangepaste regels maken het niet altijd makkelijker voor arbiters

Aangepaste regels maken het niet altijd makkelijker voor arbiters

ZEIST (ANP) - De coronacrisis zorgt ervoor dat Dick van Egmond, de scheidsrechterscoördinator van de KNVB, in ieder geval alle tijd heeft om zich te buigen over de aangepaste spelregels. De internationale spelregelcommissie IFAB publiceerde onlangs een aantal aanpassingen die vanaf het seizoen 2020-2021 gelden.

"Er zitten soms wat hiaten in de reglementen en dan komt de IFAB met aanpassingen. We vertalen de tekst en bestuderen die dan om na te gaan: wat staat er precies? Wat bedoelen ze en wat zijn de gevolgen daarvan? En hoe kunnen we dat in begrijpelijke taal uitleggen aan onze scheidsrechters, de spelers en het publiek?", aldus Van Egmond.

Met een aantal collega's van de afdeling scheidsrechterszaken boog hij zich de afgelopen dagen over de aanpassingen voor het nieuwe seizoen. Zo staat nu duidelijk in de spelregels dat een doelpunt bij onopzettelijk hands van de aanvallende partij alleen wordt afgekeurd als dit in de laatste fase gebeurt, dus vlakbij het doel. "Een voorbeeld: bij een aanname schampt de bal per ongeluk de hand. De speler verplaatst de bal over 50 meter en daarna wordt er gescoord. Dan is het geen strafbaar hands", aldus Van Egmond, die benadrukt dat dit wel al twee jaar zo wordt toegepast.

Hands

De IFAB heeft ook nog gedetailleerder geformuleerd wat hands is. Het bovenste deel van de arm, eigenlijk het verlengde van de schouder, wordt niet meer gezien als hands. "Zeg maar het deel boven de oksel", aldus Van Egmond. "Maar ook dit zal weer discussie opleveren. Spelers gaan claimen dat de bal het bovenste deel van hun arm heeft geraakt. Deze aanpassing maakt het voor scheidsrechters dus niet per se makkelijker. Het zal alleen wel zorgen voor iets minder strafschoppen voor hands."

Doelmannen die bij een strafschop te vroeg van hun lijn af komen, krijgen voortaan eerst een vermaning en pas een gele kaart als ze dat nog een keer doen. Een keeper moet bij een penalty in ieder geval met één voet op de lijn staan als de bal wordt ingeschoten.

"Deze aanpassing is vooral bedoeld om te voorkomen dat er al te veel gele kaarten aan keepers worden uitgedeeld. Wij constateerden dit jaar al een toename", aldus Van Egmond, die op basis van de aangepaste spelregels ook concludeert dat keepers moeten opletten bij doeltrappen. "Sinds dit seizoen mogen ze dat 'kort' doen, de bal hoeft de zestien niet meer uit. Soms gaat het wel eens verkeerd en speelt de keeper de bal per ongeluk richting de aanvallende partij. Als hij dan snel de bal nog een keer aanraakt en zo een kans op een doelpunt voorkomt, kan de keeper daarvoor de rode kaart krijgen."

Meer uit Voetbal

Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

17 minuten geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

1 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

1 uur geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

1 uur geleden
Trainer Arbeloa bevestigt vertrek bij Real Madrid na laatste duel

MADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.

1 uur geleden
Engeland zonder Foden en Palmer, maar met Henderson naar WK

LONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.

1 uur geleden
Fans Willem II toch welkom bij play-offduel in Volendam

TILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.

2 uur geleden