Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangepaste regels maken het niet altijd makkelijker voor arbiters

Aangepaste regels maken het niet altijd makkelijker voor arbiters

ZEIST (ANP) - De coronacrisis zorgt ervoor dat Dick van Egmond, de scheidsrechterscoördinator van de KNVB, in ieder geval alle tijd heeft om zich te buigen over de aangepaste spelregels. De internationale spelregelcommissie IFAB publiceerde onlangs een aantal aanpassingen die vanaf het seizoen 2020-2021 gelden.

"Er zitten soms wat hiaten in de reglementen en dan komt de IFAB met aanpassingen. We vertalen de tekst en bestuderen die dan om na te gaan: wat staat er precies? Wat bedoelen ze en wat zijn de gevolgen daarvan? En hoe kunnen we dat in begrijpelijke taal uitleggen aan onze scheidsrechters, de spelers en het publiek?", aldus Van Egmond.

Met een aantal collega's van de afdeling scheidsrechterszaken boog hij zich de afgelopen dagen over de aanpassingen voor het nieuwe seizoen. Zo staat nu duidelijk in de spelregels dat een doelpunt bij onopzettelijk hands van de aanvallende partij alleen wordt afgekeurd als dit in de laatste fase gebeurt, dus vlakbij het doel. "Een voorbeeld: bij een aanname schampt de bal per ongeluk de hand. De speler verplaatst de bal over 50 meter en daarna wordt er gescoord. Dan is het geen strafbaar hands", aldus Van Egmond, die benadrukt dat dit wel al twee jaar zo wordt toegepast.

Hands

De IFAB heeft ook nog gedetailleerder geformuleerd wat hands is. Het bovenste deel van de arm, eigenlijk het verlengde van de schouder, wordt niet meer gezien als hands. "Zeg maar het deel boven de oksel", aldus Van Egmond. "Maar ook dit zal weer discussie opleveren. Spelers gaan claimen dat de bal het bovenste deel van hun arm heeft geraakt. Deze aanpassing maakt het voor scheidsrechters dus niet per se makkelijker. Het zal alleen wel zorgen voor iets minder strafschoppen voor hands."

Doelmannen die bij een strafschop te vroeg van hun lijn af komen, krijgen voortaan eerst een vermaning en pas een gele kaart als ze dat nog een keer doen. Een keeper moet bij een penalty in ieder geval met één voet op de lijn staan als de bal wordt ingeschoten.

"Deze aanpassing is vooral bedoeld om te voorkomen dat er al te veel gele kaarten aan keepers worden uitgedeeld. Wij constateerden dit jaar al een toename", aldus Van Egmond, die op basis van de aangepaste spelregels ook concludeert dat keepers moeten opletten bij doeltrappen. "Sinds dit seizoen mogen ze dat 'kort' doen, de bal hoeft de zestien niet meer uit. Soms gaat het wel eens verkeerd en speelt de keeper de bal per ongeluk richting de aanvallende partij. Als hij dan snel de bal nog een keer aanraakt en zo een kans op een doelpunt voorkomt, kan de keeper daarvoor de rode kaart krijgen."

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

3 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

4 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

4 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

6 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

7 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

13 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

16 uur geleden