Aangepast Brits volkslied nu Charles koning is
LONDEN (ANP) - Met het overlijden van koningin Elizabeth zullen er in de komende weken verschillende dingen veranderen in het dagelijks leven van de Britten. Een daarvan is een kleine tekstuele aanpassing in het volkslied, dat voortaan God Save The King zal heten, meldt The New York Times.
Met het overlijden van Elizabeth op donderdag is haar zoon Charles met onmiddellijke ingang koning geworden. Volkslied God Save the Queen zal daarom weer veranderen in God Save the King, zoals het ook al was toen koning George tot aan 1952 op de troon zat. De aanpassing van het volkslied is volgens de Amerikaanse krant vooral aan de mensen zelf om door te voeren, aangezien de tekst van het lied niet wettelijk vastligt. De kans is aanwezig dat de Britten bij bijvoorbeeld sportwedstrijden de komende tijd nog voor het woord Queen zullen kiezen, uit respect voor de overleden vorstin.
Andere aanpassingen die de komende tijd gemaakt zullen moeten worden zijn volgens de Britse krant The Guardian onder meer officiële vlaggen, waar nu het logo van Elizabeth op staat. Ook postzegels, bankbiljetten en munten waarop nu nog het hoofd van Elizabeth te zien is zullen worden veranderd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij in Turkije van vliegtuig is gewisseld wegens een dreiging. Dat deed hij nadat de Amerikaanse krant The Washington Post had onthuld dat de president via een cateringwagen uit Air Force One was gesmokkeld.
1 uur geledenCOLUMBIA (ANP/RTR) - Darline Graham gaat door naar de tweede ronde voor de Republikeinse senaatsnominatie in South Carolina.De 62-jarige Graham is een van de twee kandidaten die doorgaan naar de zogenoemde run-off in augustus. Daarin neemt ze het op tegen de nummer twee van de voorverkiezing, Ralph Norman.
1 uur geledenBOSTON (ANP/RTR) - Een federale rechter heeft de Amerikaanse postdienst (USPS) verboden een deel van een presidentieel decreet van Donald Trump uit te voeren. Het decreet is bedoeld om de regels voor stemmen per post aan te scherpen in aanloop naar de verkiezingen van november.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO bespreekt woensdag wat zij kan doen tegen de drones en raketten die door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne steeds vaker NAVO-landen binnendringen. Onder andere Polen en Roemenië zullen verslag uitbrengen over recente incidenten met Russische projectielen, aldus de alliantie.
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zijn plan voor een einde aan de oorlog met Rusland ingediend bij de Verenigde Staten, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem liggen de voorstellen nu bij de Amerikaanse onderhandelaars.
9 uur geledenVORONEZJ (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-marinier Robert Gilman komt na meer dan vier jaar in een Russische gevangenis vrij. Volgens Amerikaanse functionarissen heeft de Russische president Vladimir Poetin hem gratie verleend, zodat Gilman in de Verenigde Staten een medische behandeling kan krijgen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres is bedroefd over de aardbeving die het westen van Colombia heeft getroffen. Guterres zegt solidair te zijn met de bevolking en de regering van het land dat is getroffen door een van zijn zwaarste natuurrampen. Guterres condoleert families van omgekomen slachtoffers en wenst gewonden spoedig herstel.
11 uur geleden