Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangehouden vicevoorzitter Europees Parlement geschorst

Aangehouden vicevoorzitter Europees Parlement geschorst

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Griekse Europarlementariër Eva Kaili die vrijdag werd aangehouden in een corruptieschandaal is geschorst in haar functie als vicevoorzitter van het Europees Parlement. Dat heeft EP-voorzitster Roberta Metsola zaterdag laten weten.

Metsola heeft "alle bevoegdheden, verplichtingen en taken" van Kaili als vicevoorzitter opgeschort, zei een woordvoerder van de Parlementsvoorzitter.

De sociaaldemocrate Kaili werd opgepakt wegens een onderzoek naar pogingen van Qatar om invloed te kopen in het parlement. Griekse en Belgische media meldden dat er bij Kaila thuis voor zeker 600.000 euro aan cash in plastic zakken is gevonden. Haar partij heeft haar meteen geroyeerd.

Meer uit Buitenland

EU-lidstaten mogen van Commissie asielzoekers sneller terugsturen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt het makkelijker voor EU-lidstaten om asielzoekers zonder asielprocedure direct terug te sturen naar een land dat als veilig wordt beschouwd, zo blijkt uit een voorstel van de Commissie. Als een asielzoeker bescherming kan krijgen in een veilig derde land, dan mogen lidstaten een aanvraag direct niet-ontvankelijk verklaren, zo staat in het dinsdag gepresenteerde voorstel.

3 minuten geleden
Pakistan en India trekken troepen terug na recent conflict

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan en India hebben een overeenkomst gesloten over hun troepen aan de grens, melden Pakistaanse inlichtingenbronnen. De militairen die tijdens het recente conflict tussen de landen waren ingezet, keren terug naar hun posities in vredestijd.

29 minuten geleden
NAVO vestigt luchtmachthoofdkwartier in noorden Noorwegen

OSLO (ANP) - De NAVO krijgt een nieuw commandocentrum voor luchtoperaties in het Noord-Noorse Bodø. Het hoge noorden wordt belangrijker voor het westerse militaire bondgenootschap nu Rusland zich daar versterkt.

38 minuten geleden
EU akkoord met 17e sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben dinsdag ingestemd met het zeventiende sanctiepakket tegen Rusland. "Deze sanctieronde tegen Rusland is de meest verstrekkende sinds het begin van de oorlog", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Er is brede steun in de EU om een achttiende sanctiepakket voor te bereiden, voor het geval Moskou vredesbesprekingen blijft weigeren.

50 minuten geleden
Doden en vermisten door noodweer Zuid-Frankrijk

LE LAVANDOU (ANP) - Het noodweer in Zuid-Frankrijk heeft zeker drie mensen het leven gekost, melden Franse media als BFMTV en Le Monde. Nog twee mensen worden vermist.

57 minuten geleden
Egyptenaar in VK veroordeeld tot 25 jaar voor mensensmokkel

LONDEN (ANP/RTR) - Een Egyptische man is in Londen veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf voor mensensmokkel. Ahmed Ebid is veroordeeld voor de smokkel van 3800 migranten, waar het smokkelnetwerk ruim 12 miljoen pond (14 miljoen euro) aan verdiende. De Britse premier Keir Starmer noemde de veroordeling op sociale media een goede zaak.

1 uur geleden
Franse hogesnelheidstrein ontruimd om door storm verzakt spoor

TONNEINS (ANP/AFP) - Honderden passagiers van een Franse TGV zijn in de nacht van maandag op dinsdag geëvacueerd om een zware storm. Er was zoveel regen gevallen dat de grond onder het spoor was verzakt en de rails losraakten.

1 uur geleden