Aangehouden verdachten rond Pegida-demonstratie Arnhem weer vrij
ARNHEM (ANP) - De drie mensen die zaterdag werden aangehouden rond de uit de hand gelopen demonstratie van Pegida-voorman Edwin Wagensveld in Arnhem zijn weer op vrije voeten. Een politiewoordvoerder laat weten dat de drie waren aangehouden voor het negeren van een politievordering en daarvoor inmiddels zijn heengezonden. Het onderzoek naar de relschoppers die geweld hebben gebruikt, loopt nog. Voor zover bekend zijn er verder nog geen aanhoudingen geweest, aldus de zegsvrouw.
Wagensveld mocht zaterdag van de gemeente met tien anderen een koran verbranden op het Jansplein. "In een democratie hebben mensen het recht om te demonstreren. Dat is een groot goed. Het verbranden van een heilig boek, in dit geval de Koran, is in Nederland niet verboden", zei burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch daarover.
Tegendemonstranten wisten Wagensveld ondanks ingrijpen van de ME te belagen, waardoor de Pegida-voorman gewond raakte. Ook drie agenten raakten lichtgewond. Hoe het nu met de agenten gaat, kon de politiewoordvoerder niet zeggen.
De politie is een onderzoek begonnen naar relschoppers die geweld gebruikten. Marcouch gaf zaterdag aan dat meer aanhoudingen niet worden uitgesloten. Volgens hem zijn er goede beelden van wat er is gebeurd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.
4 uur geleden