Aangehouden verdachten rond Pegida-demonstratie Arnhem weer vrij
ARNHEM (ANP) - De drie mensen die zaterdag werden aangehouden rond de uit de hand gelopen demonstratie van Pegida-voorman Edwin Wagensveld in Arnhem zijn weer op vrije voeten. Een politiewoordvoerder laat weten dat de drie waren aangehouden voor het negeren van een politievordering en daarvoor inmiddels zijn heengezonden. Het onderzoek naar de relschoppers die geweld hebben gebruikt, loopt nog. Voor zover bekend zijn er verder nog geen aanhoudingen geweest, aldus de zegsvrouw.
Wagensveld mocht zaterdag van de gemeente met tien anderen een koran verbranden op het Jansplein. "In een democratie hebben mensen het recht om te demonstreren. Dat is een groot goed. Het verbranden van een heilig boek, in dit geval de Koran, is in Nederland niet verboden", zei burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch daarover.
Tegendemonstranten wisten Wagensveld ondanks ingrijpen van de ME te belagen, waardoor de Pegida-voorman gewond raakte. Ook drie agenten raakten lichtgewond. Hoe het nu met de agenten gaat, kon de politiewoordvoerder niet zeggen.
De politie is een onderzoek begonnen naar relschoppers die geweld gebruikten. Marcouch gaf zaterdag aan dat meer aanhoudingen niet worden uitgesloten. Volgens hem zijn er goede beelden van wat er is gebeurd.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
5 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
6 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
13 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
16 uur geleden